• |
ide | kryesore

Vijon mbledhja në PD, Basha flet sërish për reflektim, por nuk përmend dorëheqjen e tij

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në selinë blu po zhvillohet mbledhja e grupit parlamentar të PD, ku Basha po përballet me kërkesën e shumë deputetëve që të japë dorëheqjen, madje edhe të deputetëve të konsideruar si besnikë të tij. Basha thotë se do të ndërmarrë cdo hap që i shërben PD-së, por pa e zënë në gojë dorëheqjen. 


“Gatishmerine time si kryetar i PD per te ndermarre cdo hap qe i sherben PD, cdo hap pa perjashtim, pa paragjykim. E rendesishme te kuptojme situaten dhe te ofrojme zgjdihje. Nje zgjidhje qe i sherben PD dhe gjithe demokrateve jo interesave personale as te miat, ss te Sali Berishes, as te askujt tjeter. Te gjtthe demokrateve. T’i sherbeje ne nje menyre te tille qe t’i bashkoje, t’u ktheje besimin dhe te shtrihet tek shumica e shqiptareve. Ky duhet te jete qellimi yne. Te kapercejme vetveten, duke e isur nga une i pari, te gjejme nje zgjidhje, te rikuperojme gjithcka, perfshire edhe disa nga hapt e hapat e gabuar qe mund te kemi hedhur ne te kaluaren. Kur themi mund te kemi hedhur, pergjegjesine kryesore e mbaj une”, mësohet të jetë shprehur Lulzim Basha.Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku kanë kërkuar gjithashtu largimin e tij nga drejtimi i Partisë Demokratike. ©LAPSI.al4 Comments

  1. Basha eshte i shkarkuar me kohe, ju flisni per doreheqje. Le te kandidoje ne zgjedhjet e partise dhe po fitoi, le te rrije kryetar

  2. C te kandidoj ky derziu. Ky dhe ne 2013 dhe ne 2017 dhe ne 2021. Saliu ja jepte kryetarllikun. Se ai jepte urdhra se kush do zgjidhej. Tani partia duhet kthyer te i zoti. Te pronari.

  3. Rri Lul rri! Se na duhesh për të treguar barcaleta … Duhesh edhe t’i japësh fitore të tjera doktorit, … rri rri mos ik, je i vlefshëm!

  4. More trap,asnje hap nuk te kerkohet ty,per punet e PD.TI duhet te largohesh menjehere,bile je shume vone,e nuk ka operacion qe te shpeton me.Bone,e cfare nuk bone,me Kunatin e famshem,per t’a lane rehat Ramen te beje lomsh e li Shqiperine,dhe shume fukara,popullin e saj.Ketup qafen e mos e zgjat mo.Por faj kane edhe ata,qe akoma rrine e degjojne dengelat e tuja,e nuk te nxjerrrin me shqelma,per bythe,jasht dyerve te blindume,qe nuk te vlejne me.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *