• |
ide | kryesore

Rama: Deri në fund të mandatit nuk do të ketë pagë nën 400 mijë lekë

-Instant, Lajme, Të fundit


“Është bërë si modë këtu që pagat janë 200 mijë lekë, jo është 300 mijë lekë. Do ta rrisim çdo vit, në fund të mandatit do të bëjmë që të mos ketë pagë nën 400 mijë lekë. Me këto masa kemi 56% të të punësuarve që s’pagujanë asnjë taksë. Do flas dhe për energjinë është pjesa më e rëndë dhe do ishte më katastrofike. Goditja e krizës mbi faturën e energjisë është në 5, 6 dhe ka arritur deri në 7 herë. Kur të shkoni në shtëpi hidhini një sy faturës së energjisë, shumëzojeni me 7, aq është cmimi sot, është njësoj si produktet tuaja që të shumëzohen me 7”.4 Comments

 1. Rritua pag;n paraziteve dhe sufllaqeve se ata te mbajne ne pushtet o kurve neokomuniste.

  Vdekshi ti dhe parazitet e sufllaqet!

  me 400 mije leke vetem morrat jetojne.

 2. Shpenzon56 perqind te fondit te pagave per parazite, dembele e te paarsimuar qe nuk kane as edhe nje kontribut ne mireqenien kombetare pervec parazitizmit ne kurriy te njerezve te ndershem

 3. hahahahhahhahhahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa………………..
  Do mbietojme dot deri ne fund te mandatit tend valle ? Jo dhe Jo .
  Vetem largimi yt o hajdut eshte mbijetes per ne .
  Largohu largohu largou

 4. Cmimet e larta vin .nga sistemi sundues konkurenca interesi ku perfiton pakica mbi shumicen .ju deri ketu ja hollet popullit.me dy standarte fol drejt dhe vepro sipas intteresit ju lumet.tani.ky popull do te hekurosin dhe heqin gjitha rrullat ty dhe shokeve tuaj.mjafton vetem .nje gje per te gjith ju ose veproni sic flitni hiqeni njerin standart .ose populli do te veproj ndaj jush sic keni vepruar ju me te..ti dhe askush me sna hillin dot .ju te rrjetit qe ktheni mrapsht komentin dinje se faktet e zhvillimit nuk jan pa autor dhe vet zhvillimet nuk kaloj pa pergjegjsi askush sdo ket shanes me te cenoj apo grabis te drejtat tona dhe ndikoj ne dem te ekzistences ton kjo koh u tejkalua harrojeni kriza vertet sjell llimbje por te paret jan ato qe e shkaktojn

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.