• |
ide | kryesore

Boiken Abazi zbërthen protestat për çmimet: Dora e fshehtë Berisha-Meta dhe protestuesit autentikë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosja, Boiken Abazi bëri sot një lexim të tijin të protestave për çmimet që po mbahen në Shqipëri prej rreth një jave.


Abazi zbërthen përbërjen e protestës. Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje e ndan protestën në dy pjesë, atë autentike, të vërtetë, origjinale, dhe pjesën e motivuar nga interesat e fshehta të Sali Berishës dhe Ilir Metës.


Sipas Abazit, Sali Berisha dhe Ilir Meta luajnë një rol në protestat. Ata kërkojnë të faktorizohen si opozita e vendit dhe t’ia provojnë ndërkombëtarëve këtë.

“Rama pretendon se protestat në mbrapaskenë i shtynë Berisha dhe Meta. Pajtohem pjesërisht me këtë konstatim të Ramës. Berisha dhe Meta kanë interesin t’i dëshmojnë ndërkombëtarëve se ata janë faktor i paanashkalueshëm. Tashmë që kanë fituar Shkodrën dhe kanë mundur Bashën bindshëm, ata synojnë rimarrjen e kontrollit të PD-së zyrtare, ku më tej marrin edhe të drejtat për komisionet parlamentare, kohën në foltoren e Kuvendit, buxhetin që i takon PD-së dhe komisionerët në zgjedhjet e ardhshme. Ata po kërkojnë normalizimin e marrëdhënies së tyre me ndërkombëtarët dhe njohjen e tyre formale si opozita kryesore e vendit.

Thirrja mbizotëruese në protestë është “Rama Ik”. Berisha dhe Meta e dinë që në kohë lufte ndërkombëtarët do bëjnë çmos që Rama mos të largohet me protesta për shkak të idesë se vendi ka nevojë për stabilitet. Berisha dhe Meta e dinë që gjasat që të ndodh largimi i Ramës në këtë kohë janë të vogla, prandaj interesi i tyre kryesor është presioni nga poshtë me protesta për rimarrjen e opozitës zyrtare të vendit duke dëshmuar se janë të aftë të organizohen në terren, në Tiranë e në rrethe, duke i nxjerr njerëzit e tyre në protesta që i pamundësojnë Ramës të qeverisë me stabilitet në një gjendje lufte. Ka mundësi që nëse Berisha dhe Meta marrin atë që po kërkojnë në lidhje me PD-në dhe opozitën, do ishin të gatshëm të mos i shtynin njerëzit e tyre të dalin në këto protesta.” – shkruan Boiken Abazi në Facebook.

Megjithatë, në reagimin e tij, Abazi shikon edhe një grup tjetër protestuesish që marshojnë rrugëve në emër të uljes së çmimeve. Këto grupime, që aktivisti i Vetëvendosjes i lexon si të vërtetë, të pa lidhur me njëri-tjetrin dhe pa kërkesa të unifikuara, tregojnë se protestat janë të drejta dhe kalojnë interesat Berisha-Meta-Rama.

“Mirëpo, shpjegimi i mësipërm nuk është shterues. Në protesta po marrin pjesë edhe qytetarë e grupime formale dhe informale që nuk janë aty për synimet e Berishës dhe Metës. Këto grupe nuk janë të lidhur me njeri-tjetrin, nuk kanë të njëjtat synime e bindje, dhe nuk kanë as të njëjtat kërkesa të unfikuara. Pjesëmarrja e ketyre qytetarëve dhe fakti që qeveria tashmë ka bërë disa “lëshime” dhe ka ndërmarrë disa masa të pjesshme, dëshmon për faktin se protestat ishin të drejta dhe tejkalojnë interesat e Berishës, Metës dhe Ramës, apo edhe të negociatave dhe presioneve që mund të jenë duke u zhvilluar në mbrapaskenë.” – u shpreh Abazi.

Ai e mbyll reagimin e tij me mendimet se si duhet të vijojë protesta.

“Në mënyrë që protestat të krijojnë një frymë opozitarizmi jashtë interesave të Berishës dhe Metës, apo edhe të Ramës, do ishte gabim nëse ato unfikohen nën frymën e sloganit “Rama ik”. Protestat kanë nevojë për kërkesa konkrete të matshme të modelit të ekonomisë së luftës. Nëse këto kërkesa nuk hartohen dhe nuk unifikohen, atëherë slogani përbashkues i këtyre protestave do mbetet “Rama ik” – dhe kjo, në gjendje lufte, paradoksalisht i intereson Berishës, Metës, por edhe Ramës.” – përmbylli Boiken Abazi reagimin e tij.

©LAPSI.AL 59 Comments

  1. Cfare mund te presesh tjeter nga ish-Mjaftistat e Erion Velise.

   Filloi percarja, tani mos protestoni se perfiton Saliu, paguni cmimet e larta se pastaj po u ulen vjen Saliu, po iku Rama nuk ka kush na shpeton.

   Ndiqni keshillen e nje aktivisti te nje partie politike dhe kerkoni ndryshim politikash fiskale por me proteste a-politike!

   ps: Ironike eshte se ne momentin qe Albin Kurti u clirua nga mjaftistat dhe i ktheu andej nga kishin ardhur arriti te vije ne pushtet…

   1. ky eshte i verteti, dhe po kerkon te godae berishen dhe meten

    dmth sipas ketij ata qe protestojne nuk jane te vertete , jane te vertet vetem nisma thurrje me ish mjaftistat e vetevendosjes

    ata qe dalin protestoje se e eshte e drejte e tyre per te protestuar, nuk do pyesin bojken bothen per te protestuar

    dhe neses ka nje protestues genuine , ai eshte Sali Berisha ,

    dhe as kane fare ndermend ti faktojne nderkombatereve se e dine te gjithe se kush opozita e vertete e rames

    me bersihen e di qe ka drejtim protesta, me adriatik lapajn shkon ben nje dore gallate dhe e le me aq se i hudh noi kocke rama e veliaj, keta ojf e ojq ne tepsine e rames e shesin veten direkt

    e vetmja proteste serioze eshte e opozites se vertete sepse KA AKSION TE QARTE POLITIK

    PROTESTAT JANE POLITKE; vijen nga shkaqe sociale ekonomike, e turlifarlloj arsyesh te verteta, por jane gjithmone politike.

    qeveria kerkon te flase me ata qe emeron vete ose te flase me bojkenin qe smerr as 1 vote e gjys as te shoqeve te gjimnazit sami frasheri. qeveria do te flase me njerez qe e kane hapin e shkurter qe pranojne pazarn mete vogel, ndersa protestuesit duhet te kerkojne pazarin me te larte qe eshte ikja e rames . Ikja e rames realizohet vetem nga fronti opozitar organizem politik qe e drejton opozita e vertete jo e kapur peng nga rama. RITHEMELIMI DHE ATA QE I BASHKOJHEN KANE QELLIMIN ME TE PASTER PER PROTESTUESIT: largimi i rames

    gjendaj sot nuk eshte vetem per naften po per cdo gje tjeter, nafta eshte nje nga pikat e shumta te gotes qe eshte plot

    POR bojkeni thote qe keta nuk jane te vertet dmth sdo ta heqe opozita Ramen, pra te mos ike rama se dua ta heq une thote bojkeni, qe jam askushi me nje vote e gjysem

    e thoni pastaj qe nuk jane ne tepsi te rames vetevendosja ne shqiperi

     1. hajt se une qenkam kar, ti mbase jo edhe pse dukesh qe mundesia me e madhe eshte te jesh bythe

      po a ka me kara se 750 mije qe votojne ramen ???

   2. Sna u nda fara e keqe e (hisllit)komunizmit
    Njëherë që populli u bashkua dalin keta morrat e kuq e trazojnë muhabetet.
    Të ikni të gjithe flliqesirat që na çuat në këtë datë dhe.
    Këta që kanë 30 vjet qe po.e rjepin këtë vend
    Mos kafshon hajer kurrë lekët ilaçe i befshi.dhe shërim mos gjetshi.

  2. Zoti Abazi, nuk eshte korrekte te thuash se Berisha dhe Meta jane ne ” prapaskene” apo per “doren e fshehte” te njerit apo tjetrit. Te dy jane ne skene dhe me duar ta hapura. Sidomos Sali Berisha.
   Ka kohe qe Berisha flet per protesta te fuqishme; madje qe perpara se te lindte kriza e tanishme. Por, edhe ne kete rast, Berisha ben thirrje ta hapur, ne skenen e politikes, ne Facebook-un e tij dhe ne deklarata apo intervista ku ti jepet rasti, qe shqiptaret te dalin te protestojne masivisht; e ben kete cdo dite, cdo ore te dites madje.
   Tani se ku qendron “dora e fshehte” e tij, kete nuk mund ta kuptoj; ama kuptoj paragjykimin tuaj, sepse eshte ky paragjykim qe ju shtyn te thoni nje gje alogjike.
   Une me shume besoj tek ata protestues qe nxiten nga Berisha apo qofte edhe Meta, se ata te perhershmit e shoqerise civile te, te OJF-ve e OJQ-ve; jane keta te fundit ata qe kane shkaterruar cdo proteste, qe ne fillimvitet 2000; jane te njejtet personazhe, te njejtat profile personazhezh me sakte; keta parazite i kane shkaterruar shume protesta duke u dhene atyre formen e njohur te “ortekut te kontrolluar”.
   Nje nder faktoret kryesore, ne mos kryesori, qe e sollen Berishen ne pushtet ne vitin 2005 jane pikerisht protestat, ne periudha te caktuara, gati te perditshme per 8 vite me radhe. Pertej moralit se kush eshte Berisha, i mire apo i keq, i mbare apo i mbrapshte, mbetet fakt se ky njeri di te beje protesta dhe te mos i braktise ato dhe as protagonistet e tyre.
   Eshte kjo arsyeja e vertete se pse, menjehere pas humbjes se 25 prillit, kur Berisha u deklarua per nisjen e protestave, u shpall nongrata.
   Ajo shprehja e njohur “qellimi e justifikon mjetin” eshte bash per kete rast; qellimi eshte rrezimi i qeverise se korruptuar socialiste, mjeti Berisha, Meta; me qellimin besoj se jane dakord shumica e shqiptareve; me mjetin le te themi gjysma e tyre, qe do te thote nuk eshte mjet i atij lloj qe eshte i denueshem, sepse te dy “mjetet” si Berisha dhe Meta votohen dhe ndiqen nga nje pjese shume e madhe shqiptaresh ( krejt e kunderta ndodhi me Ramen ne 2013, por edhe ne vijim, me kolaicionin e qelbesirave, kur mjeti per te arritur qellimin, ishin banditet, kriminelet, vrasesit).

   1. po leje cflet kot me bojkenin, bojkeni thote ta rrezoj une qe te vij une.

    meqe mua sma pjerdh njeri se e dine te gjithe qe jam ne tepsi te rames, po them qe keta qe portestojne tamam jane te fhehte dhe duan te vijne vete ne pushtet, dmth nuk ka hall te heqe ramen por qe te mos vij opozita se ai nuk ka fushe politike, qe mundta arrije vetem duke u faktorizuar me ramen por qe rame i kerkon tjeter gje albinit dhe keta ketu mbesin si peshku pa uje
    ik o bojken mos ha mut

   2. O vella EDVINJE e SALINJE , keta mbajne njerin tjetrin , kete corbe e kemi ngrene ne para jush , Thaqi Mustafa e Haradinaj , keshtu benin .
    Duhet nje parti e re , qe nuk ka lidhje me pushtetin si ne te kaluaren , ashtu edhe ne te tashmen , se per ndryshe kete lloje muzike do e keni EDVINJE e SALINJE Ngjajshem.

   3. O rrot kari ca thuaaaaa, te iki edi me supervile ne surrel dhe te vije likja me supervile ne lalez dhe sala me supershtepi ne tirane? Ptuuu te shkerdhefsha robt ku ti kesh jeni ju militantet partiakë qe sabotoni e minoni cdo proteste qe bejne qytetaria e thjeshte. Zhdukuni nga protestat se i beni pis o pisa

  1. O vella EDVINJE e SALINJE , keta mbajne njerin tjetrin , kete corbe e kemi ngrene ne para jush , Thaqi Mustafa e Haradinaj , keshtu benin .
   Duhet nje parti e re , qe nuk ka lidhje me pushtetin si ne te kaluaren , ashtu edhe ne te tashmen , se per ndryshe kete lloje muzike do e keni EDVINJE e SALINJE Ngjajshem.

   1. parti e re haha ha, nisma thurje apo rudina , murrizi, mjaft apo g 99, apartia e luldhimut ?

    e ema zeqos maj thanes

 1. O surrat bythe cfar po thua o lapanjoz per proteste.Sipas teje more burr i poshter qe votuesit e majte ose te djathte nuk duhet te protestojne per cmimet , por per cfar duhet te protestojne o zagar .

 2. O Bojken, nqs je i zoti te behesh parti opozitare konkuruese. beje, por nuk behesh nqs lufton kunder partive te tjera opozitare. Sot armik nr 1 eshte Edi Rama,dhe kushdo qe lufton Edi Ramen, eshte i mirepritur. Prandaj VV ne Tirane paska fituar nje grusht votash, dhe ndoshta mire qe te hoqen si kryetar. Po ia humb vlerat vetes more burre. ca jane keto qe thua? E kuptoj qe do te thuash, qe me slloganin RAMA IK, qe i ka dal boja, nuk fiton shume opozita, dhe Rama e keqperdor, por zgjidh menyren e duhur per ta thene mendimin tend, jo keshtu.

 3. Kolona e peste,ne opoziten shqiptare.Kosovaret e ish vetvendosjes,deshen te formonin parti ne Shqiperi,por kur e pane se e dhjene fare,u zhduken pa nam e nishan.So na del ky kelysh agjenti,por shume trashe,po mundohet t’i jape mend shqiptareve,qe i japin uje me bishtin e luges,jo vetem,por te gjithe atyre qe e derguan ne Tirane,dhe e terhoqen,me shume vonese,kur muti morri ere te keqe.

  1. O Kristos, qe e luan shume mire rolin e skuthit, here na hiqesh si patriot, kur ne fakt je nje anti kosovar i fshehur. Ne fillim mesoje qe Bojken Abazi, nuk eshte “kosovar”, dhe qellimisht Albin Kurti, nuk ka kandiduar shqiptare nga Kosova ne VV, qe mos ti jepte arsye, ndonje Mero Baze apo KRistoje, qe te shperthente ne orgazem, kur shante “kosovaret”. Bojken Abazi, ka lindur , dhe eshte rritur ne Shqiperi, dhe ka te drejten e botes te shprehi mendimet e tij personale politike, sic ka cdo shqiptar i lindur ne Shqiperi. Se a e ka mire, apo gabim, ajo eshte divka jeter. Mund ta kete mire ne 100 gjera te tjera, dhe mund te gaboje ne nje gje. Bojken Abazi ka shume kontribute qe si duhen mohuar, Ajo qe do te thote Bojkeni ketu(me aq sa me duket mua), eshte qe protstat te perfshijne nje front te tere ku kryesorja te kene ne sfond arsyet ekonomike(nga ku do mblidhnin me shume njerez) dhe jo me RAMA IK, ku njerezit do mendojne qe po i organizojne dy partite politike, e ku ne fakt ne ato prostesta shihet qe jane te gjitha shtresat e popullsise. Gjithsesi secili ka mendimin e tij e mos dil nga shkurrja me vrap per te bere dallime kosovar-shqiptar, ose te pakten na e kurse ate patriotizmin falls, qe e ben disa here KRISTOS

   1. ska lidhje , vetevendosje ne shqiperi ka njerez te lidhur me ish monistet dhe qe jane te afert me ramen, si te gjithe ish shoqatat e tjera , te gjithe ish f ish ojq jane te mbushura me anti opozitare, qe nuk e duan pd dhe berishen, kjo eshte 100% e vertet, dhe bojkeni nuk eshte ndryshe eshte si shume te tjere me prejardhje te majte , me urrjetje te opozites qe eshte kunder ish monisteve ne thelb

    mos te bejme histori kot, por kosova ka pas nje adhurim debil per shqiperine e enverit

    tani ska pse me qene akoma ky adhurim , nga thaci, uck, ramushi dhe vetevendosje

    shume prej ketyre jane infilturar nga ish komunistet shqiptare monistet shqiptare. dhe anetarete e ojf dhe ojq qe jane kryesisht te finacuar nga e njeta dore e rames dhe po aq e ngjashme edhe ne kosove, shih i her se ca qendrimi politik kane ish ojf e ojq ne kosove, ne lije me komunitetin nderkombetar. shumica pjese e organizatave te majte globaliste nderkombetare,

    politik a i njeh edhe shoqatat dhe ndikimin e internacionales komunisto globaliste perfshire dhe sorrosin mren , por keta kane ne perberje te tyre njerez pa lidhje me vendin me moralin me njerezit, jane alien per shoqerine tradicionale shqiptare.

    kur te shkojme ne shoqerine e internacionales komuniste, qe tashme quhet globalizim , pra me keta njerez te rinj globaliste, millenials, virtuale por , pa atdhe pa fe pa familje, pa lidhje te prekshme, e te qenesishme, njeriu i ri komunist qe vinte partine para cdo gjeje, tani eshte njeriu i ri globalist international, qe ka perfaqesues si bojkeni, veliaj , rama e deri diku edhe albin pordha

 4. Shikojeni cfare surrati ka, tipik SOROSIAN, e mori fera uraten o plehera, turrmat po shtohen nga dita ne dite, turrma fshin cdo DIKTATURE, turrma nuk trembet as nga burgu as nga plumbi, e katandiset kete popull ne ZOMBI, tani pritni hakmarrjen e tij, KAQ!

 5. Shikojeni cfare surrati ka, tipik SOROSIAN, e mori ferra uraten o plehera, turrmat po shtohen nga dita ne dite, turrma fshin cdo DIKTATURE, turrma nuk trembet as nga burgu as nga plumbi, e katandiset kete popull ne ZOMBI, tani pritni hakmarrjen e tij, KAQ!

 6. Ik or cun kurve, marksist muti. Po pse keta qe simpatizojne njerin apo tjetrin nuk e blene buken me leke? Nuk e blejne naften me leke? Nuk i blejne ushqimet me leke? Nuk jane shqiptare?

  Abuzimet me cmimet e ushqimeve, me cmimin a naftes qe rritet 2 here brenda dites prekin te gjithe qytetaret shqiptare, pavaresisht nese perkrahin Bojkenin , Salen, Ramen, apo Liken.

  Njerezit si puna jote qe duan ta ndajne dhe percajne protesten jane zjarrrefikesit e Ramazanit. Ne proteste duhet te dalin te gjithe njerezit majtas e djathtas sepse po vidhen diten per diell nga nje qeveri baxhellash qe ironizojne punetoret e shkrete qe te ecin ne kembe, dhe me e bukura eshte se kete ta thone nga ne Dubai. WFT!

  Bythqir mashkull!

  1. O Shoku, me gjithe respektin per ty, nje keshille te vogel: Dilni nga paranojat ku cdokend e shikoni si Sorrosist, si Zjarrfikes i Rames, etj etj. Megjithese ne kete rast sjam 100% dakord me Bojkenin, ai ka dashur te thote, qe me Rama Ik(ku ne opinioni publik Rama do e servirte ,sikur jane vetem 2 parti qe po i nxisin protesta), Rama prape fiton. Eshte nevoje emergjente qe Rama te humbi, keshtu qe duhen gjetur menyrat si se ai te humbi. Me Rama Ik, eshte provuar qe Rama prape fiton, blen vota, vjedh vota, nuk e di ca ben por prape fiton. PRandaj duhet dal me oferte me te gjere, me perfshirese, me sociale dhe ekonomike,me oferte te re(kushdo qe ta ofroje-qofshin aprti te vjetra qofshin te rejamqofshin te dyja se bashku)),, dhe jo me oferten e vjeter “Rama Ik”. Bojkeni nuk perjashtoi shqiptaret qe votojne PD apo LSi, se jo vetem qe jane shqiptare te gjithe pavaresisht partive, bindjeve te majta apo te djathta, e bile edhe krahinave, por as ska te drejte ta beje ate perjashtim,edhe po te doje, jo vetem ai, por askush. Ai tha dicka tjeter, ose te pakten keshtu me duket mua.

   1. O Arber, kesaj punes se shkrimit te Bojkenit i thone “Kur nuk ke se ca thua, me mire mos fol”. Bojkeni, te gjithe njerezit dhe Ramazani vete e di se ata te gjithe qe jane ne shesh jane per aresye ekonomike (sepse cmimi i naftes eshte me i shtrenjte se ne Gjermani nderkohe qe rroga eshte me keq se ne Burundi) sepse ju ka shkuar thika ne palce dhe ne proteste nuk jane te gjithe akademike qe te artikulohen bukur, sakte, pa gabime. Njerezit, nga frustrimi i thone Rama ik, Kriminel, e shajne me rob, i thone i shitur , i blere , zedhenes i Cet Kastratit etj etj por kjo nuk i jep te drejte Bojkenit te kapet tek nje thirjje specifike dhe ta tjerri dhe te nxjerre konkluzione qe ” ah meqe ka njerez qe thone “Rama ik”, keta jane te partise X apo Y dhe protesta shumezohet me zero.

    Detyra e qytetareve dhe e drejta e tyre kushtetuese eshte protesta, te protestojne. Ndersa, eshte detyra e partive politike qe te dalin me platforma.
    Une nuk shoh cdo kend si te Sorrosit apo zjarrfikes te Rames, por ne kete konkluzion arrij kur narrativa e tyre minimizon gjene me legjitime ne bote, protesten dhe i jep oksigjen direkt apo indirekt nje tirani.

 7. Pse demokratet apo socialistet, metistet apo berishistet nuk jane popull? Nuk mund te protestojne? A ke logjike ti o Bojken? I ka arrit thika ne palce njerezve o Bojken.

 8. Bojkeni eshte komunist, i majte, sorroist, marksist…….

  Sali sekretari dhe Like floriri jane demokrate i vertete.

 9. Ne kete portal, jan mbledh 2 kategori njerzish.
  1 qe u ka plas cipa, qe nuk mbajn mend se ca kan shkruar para pak kohesh.
  2 ata qe tallin trapin me ata qe u ka pals cipa.
  Te gjith keta qe sot komentojn me lart, e shajn kete tipin e vv. Te gjith pa perjashtim para 1 viti i lepinin bolet ketij dhe bashes.
  JENI NJEREZ TE PA KAR-AKTER TE ULET. LEPIRSA SIPAS INTERSIT.

   1. ste duken njesoj, shiko sulmet qe po i bejn ketij te VV, njesoj e ne mos me keq se patronazhistet. Jan apo sjan llum i shoqerise?

 10. Sa jam penduar qe kam ardh kastile me votu kte shkerdhaten, kam harxhu dhe gjith ato EUR.
  Po shyqur qe nuk fitoi.

  1. Ky esht me kur e se shpillopalluara.
   Po ik o fytyrebithe!
   Mire ta kane gjetur fytyrebithe.
   Shkerdhate pompist gojore e shpifure.
   Kush na qenka PD e vertete simbas fytyrebithes tende te qelbure.????

 11. Mire ky loqja qe i as qe i takon por lapsi pse merret me kete debil kosove.
  Shko dhe rregullo Kurtin qe eshte i vetmi K/m qe votoi ne Shqiperi kunder qeverise.Idiot fare.

 12. Dmth te iki rama e te na vije like floriri dhe sali maloku? 🤮
  Po spati ne krye djem e vajza te reja atere kot sja vlen, do perseriten gabimet e kaluara
  Sado qe ka ideologji demode 100 here me mire arlind qorri se sal ceceni apo ilir koklopa dhe monika thithlopa. 1 milion here me mire

  1. Tiranare, kjo qe thua ti eshte pikerisht ajo cka do Rama dhe spin doctors-at e tij te thuash. Ne menyren e tij origjinale, slogani i nxjerre nga zyra e propagandes socialiste eshte : ja ika une( dmth Rama), po kush do te vije ?!
   Tani kete slogan e kane pervetesuar te gjithe socialistet, dhe per fat te keq, edhe nje pjese josocialiste e shoqerise shqiptare. Logjika eshte fyese edhe per ate morrin e menderes si i thone, mirepo kjo eshte nje gjetje shume dinake, sepse keshtu justifikojne socialistet e thjeshte mbeshtetjen e tyre per qeverine e korruptuar socialiste. Ky elektorat, cfaredo te beje Rama do ta votoje; nje slogan si ky, i duhet per te justifikuar turpin e mbeshtetjes se nje te korruptuari.
   Mirepo, sic ndodh perhere me dinaket, shejtanbudallalleku i turperon shume shpejt; sepse, ai qe do te vije pasi te iki Rama, do te vije me zgjedhje, me votime; keshtu, i bie qe ata qe perdorin kete shprehje, na qenkan te bindur se Berishen do ta votokan zgjedhesit per t’i zene vendin Rames!

   1. Mjep i emer ta firmos direkt. Vetem mos me thuaj sala likja apo mona o burr joo mos ja qi robt se eshte ofendim. Edhe ver llapa eshte me i mire

    1. Kot me te pyet, megjithe te metat qe ka dhe Sala si cdo njeri dhe politikan, cfare te keqe pe nga Sala me te keqe se Ramazani? Eshte e keqe qe ai Sal “Maloku” e beri te mundur qe te levizim si njerez vetem me pasaporte kudo ne Europe? Harrove qe rinin shqiptaret si legena duerve te mabasadave e duke blere vizat me rrushfet ne te zeze tek politkanet dhe stafi ambasadave si muajmuna? Cfare te keqe pe qe sot fal Sali “malokut” je anetar i Natos, dhe sic erdhen punet po kercet lufta ne jemi te mbrojtur nga Nato? Cfare te keqe pe nga Sala qe beri nje autostrade qe lidhi Kombin dhe qe ajo rruge sjell qindra miliona eruo ne vit te ardhur per Shqiperine dhe shqiptaret dhe qe Ramazani u vuri traun dhe mbush xhepat e tij dhe Kastratit?

     Me thuj nje gje, nje veper qe ka bere Ramazani keto 9 vjet? Dhe nje spital emergjence qe u be , ja ndertoi Erdogani.

     Aman, se na cate karin me kete, “ja iku Ramazan skizofreni po kush do vije”? Te vije ai qe punon me shume e vjedh me pak, dhe jo ai qe vjedh me shume e punon me pak apo nuk punon fare. Ja kaq e thjeshte eshte.

     1. O daku salen e hoqi populli qe ne 2013 se edhe ai krijoi korrupsion, i mbushi zyrat e shtetit me malok te pashkolle, sundonte me dhune dhe autoritar. Sdo kthehemi mbrapsht te nje njeri qe deshtoi dhe e larguan me vote per deshtimin. Ka plot te rinj sot qe i duhet dhene mundesia, sdo kthehemi prapa 30 vjet me salen ish komunist

  2. Tiranare, kjo qe thua ti eshte pikerisht ajo cka do Rama dhe spin doctors-at e tij te thuash. Ne menyren e tij origjinale, slogani i nxjerre nga zyra e propagandes socialiste eshte : ja ika une( dmth Rama), po kush do te vije ?!
   Tani kete slogan e kane pervetesuar te gjithe socialistet, dhe per fat te keq, edhe nje pjese josocialiste e shoqerise shqiptare. Logjika eshte fyese edhe per ate morrin e menderes si i thone, mirepo kjo eshte nje gjetje shume dinake, sepse keshtu justifikojne socialistet e thjeshte mbeshtetjen e tyre per qeverine e korruptuar socialiste. Ky elektorat, cfaredo te beje Rama do ta votoje; nje slogan si ky, i duhet per te justifikuar turpin e mbeshtetjes se nje te korruptuari.
   Mirepo, sic ndodh perhere me dinaket, shejtanbudallalleku i turperon shume shpejt; sepse, ai qe do te vije pasi te iki Rama, do te vije me zgjedhje, me votime; keshtu, i bie qe ata qe perdorin kete shprehje, na qenkan te bindur se Berishen do ta votokan zgjedhesit per t’i zene vendin Rames!

 13. Berisha Meta jane thjeshte vegla …Rusia eshte dora e vertet qe organizon keto “protesta” duke perdorur maloket dhe bythqiret e kurvat e Shqiperise

  1. rusia a haaahahhahahahahaha

   po po fiks kshu tah dhe rama

   shife pak sa ka qene ne burse ne 2009 cmii i naftes dhe sa ka qene ne treg

   shife dhe sot

   krahasoji

   ate qe mbetet e ke mren ti dyfish se e ke me qejf , te tjeret protestojne per vjedhjen

 14. Maloku Non grata nuk puth me ne politike E preti burgu i Recit Atje do ja marrin ne goje njeri tjetrit ai dhe Ilir Meta

  1. ti ke gje vize amerikane ?

   me statistike 99.99% shqiptareve nuk ikin dot ne amerike, 99.99% jane non grata pasi nuk hyjne dot. sala eshe 1 nga 99.99%

   efekti i vetem i non grata eshte qe nuk hyn dot ne amerike. se harruam me qindra zyrtare e miq qe amerika i vrau ose nga non grata i priti ne shtepine e bardhe

   dhe sidomos kur shoh sajmir tahirin qe ka taku obamen dhe eshte ne burg por nuk eshte non grata e kuptoj qe non gratat jane si lojra e ka kush e ka

   ik fshi buzet nga muti i fuges

 15. Arber Kosova,kuptohet,se nuk e kap si duhet gjuhen,shqipe,bile te krijon idene,se te terheq shume edhe graqishtje.Se pari ,lexoje mire shkrimin tim,Une quhem (dhe ta kam shkrujt qarte),Krist dhe jo kristos,sic desheron te me pagezosh,per se dyti ti.E dyta,une nuk e quaj Abazin,kosovar,por ai ka qene kryetari i VV,qe u rregjistrua ne Tirane.Pra kryetari i nje partie te Kosoves.A m’a shpjegon dot,se cfare pune ka nje parti e Kosoves,te rregjistrohet si parti shqiptare,bile te marre pjese edhe ne zgjedhje te shqiptareve,vec se te nje misioni te caktuar,qellimin e te cilit,meqe e njohke mire Boikomin,pyete vete.Arber,duhet t’i vesh detyre vehtes,qe fjalet qe shkruan ,t’i kontrollosh,sepse fjale skuth,se paku ne komentin tim,nuk ka kuptim,se skuthi vepron prapakraheve,ndersa une i kam thane troc ,haptas dhe qarte,mendimin tim.Se fundi,parrudha Rama hik,eshte e te gjith kundershtareve te Rames,me,apo pa parti.Kete sllogan,kane patur edhe studentet,ne protestat e tyre te me pareshme dhe te sotme ,por studentet nuk perfaqesojne asnje parti-more Arber,.Po ashtu edhe shoqeria civile,ashte pa parti,e ka po ate sllogan-vec te tjerave,ekonomike.Une,zotnia Arber,te pranoj cdo kritike,qe mund te kesh,per komentin tim,por nuk te lejoj (dhe kerkoj te me kerkosh ndjes),te me ndryshosh emerin,e aq me pak te me fyesh,me epitete,qe nuk qendrojne ,dhe qe i ben,ngaqe nuk e kupton (ndofta fare) komentin tim.Thellohu djale,kur lexon,thellohu….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *