• |
ide | kryesore

Përfundon protesta, qytetarët do të rikthehen sërish

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas më shumë se 90 minutash ka përfunduar protesta e gjashtë radhazi para Kryeministrisë. Protestuesit u larguan paqësisht në përfundim të tubimit dhe fjalimeve të mbajtura me këtë rast.


Ata përsëritën kërkesat për qeverinë, që të ulë cmimin e naftës dhe të zbatojë minimumin jetik.


Paketën e Rezistencës Sociale të prezantuar me shpejtësi nga Rama, i frikësuar nga protestat qytetare, protestuesit e cilësuan si qesharake.

Ata u zotuan se do të vijojnë të protestojnë deri në plotësimin e të gjitha kërkesave nga qeveria. ©LAPSI.al

2 Comments

  1. Nuk merr vesh me fjale putini i shqiperise , as me protesta paqesore . Duhet vendosmeri e force , duhet revolucion

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.