• |
ide | kryesore

Arrestimi i protestuesit me probleme të shëndetit mendor/ Hetime për gjithë strukturën e policisë së Tiranës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Agjencia e Mbikqyrjes Policore ka nisur hetim administrativ për rastin e arrestimit të E. K., person me probleme të shëndetit mendor, i arrestuar gjatë protestave të ditëve të fundit për ngritjen e cmimeve.


Burime bëjne me dije se hetimet do shtrihen për të gjithë strukturën e policisë së Tiranës, duke nisur që nga shoqërimi i të riut e deri tek oficerët e policisë gjyqësore që plotësuan procesverbalin ndaj këtij shtetasi.


Ndërkohë avokati mbrojtës i tij ka paralajmëruar se do i drejtohet gjykatës edhe me kallëzim penal ndj oficerit që plotesoi letrat për arrestimin e tij.


2 Comments

  1. Dhe ne vend te tij,te bejne Drejtor,oficerin e policise qe e arrestoi dhe beri letrat e turpit.Kjo eshte Policia e Shtetit,pra polici Politike,dhe te mos perjashtoni anje polic,te cdo niveli.Njeri,(oficer gjoja)i thote policeve,kujdes se keni gazetare,rrotull (sa turp,jo per nje oficer,por as per policin me te ri ne detyre),tjetri,ne nje komisariat, kercenon te arrestuart,se rrezkoheni me 3 deri 5 vjet burgim,per proteste te pa ligjeshme,nderkohe qe gjykate,jo vetem i hedh poshte te gjitha pretendimt e pa bazuara ne ligj ,si te oficereve te policise,ashtu edhe te prokuroreve ( te leshit),dhe mbasi i kane mbajtur deri 4 dite neper biruca,i lerojne,.Jo vetem drejtori i mesiperm,por dhe Drejtori i pergjithshem,bile edhe Ministri i brendshem (buri i gruas se shokut te vet kryeminister),duhet te largohen menjehere e me turp,prej detyrave qe kane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.