• |
ide | kryesore

Rusët nën shënjestër, Japonia i vendos sanksione 17 oligarkëve

-Instant, Lajme, Planet

Japonia do të ngrijë asetet e 17 oligarkëve rusë, tha Ministria e Financave e vendit në një deklaratë sot.


Objektivat e sanksioneve të reja përfshijnë anëtarët e familjes së miliarderit rus Yuri Kovalchuk, deputet i parlamentit rus dhe oligarkut rus Viktor Vekselberg, sipas ministrisë, shkruan CNN.


Kjo lëvizje e çon numrin total të rusëve të shenjës truar nga ngrirja e aseteve nga Japonia në 61.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.