• |
ide | kryesore

Rama: Kur lexoj disa që shkruajnë sa keq është bërë shëndetësia, them me vete sa mirë që s’u ka rënë rruga për spital

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka një përgjigje, sipas tij për të gjithë kritikët me shëndetësinë në vend. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shkruan se kur dëgjon ata që ankohen për shëndetësinë, më mirë që nuk iu ka rënë rruga për në spital.


Për të thënë të kundërtën, Rama ka publikuar pamjet nga blloku i ri Operator në Spitalin Rajonal të Shkodrës.


“Kur lexoj disa që shkruajnë sa keq është bërë shëndetësia, them me vete sa mirë që s’u ka rënë rruga për spital pa punë e madhe që shajnë me të dëgjuar😊 Ky është Blloku i ri Operator në Spitalin Rajonal të Shkodrës🤩”, shkruan Rama.


27 Comments

  1. O Edi, pse thone per ty qe vetem genjen …ja nje e vertete e vjen préj teje; ” Mos ju rente rruga te shkoni ne spital” Asgje nuk kuptojne njetezit nga vetmohimi i juaj per ta

 1. Kur lexon pastimet e ketij injoranti them sa keq qe nuk I ka rene rasti te jet ne rolin e pacientit te thjeshte, qe te shikoj sherbimet e shendetesise se tij qe po nuk pate leke ne dore me mire te vdesesh se sa te torturohesh neper spitalet e ketij mashtrusi ! Ky flet nga pozitat e kryemu..,se po te ishte pacien si te tjeret edhe ky do bente te njejten gje do vdiste ne shtepi Sherbimet e tij dhe te familjes ky injoranti I ben jashte ne shtetet e tjera me parat e taksapaguesve te shqiptareve te varfet .Po te ishte sic thot ky pse ajo bucja e ketij e polli Zahon ne Turqi????????????

 2. Fatkeqesisht e kemi standartin e shendetesise “falas” rilindase dhe ajo eka emrin “Tire shendetesi”. Ti o avdall mire do beje te shkoje nga psikiatria me shpesh.

  1. Edhe une ate them shyqyr qe si ka ren rruga per spital. Se me shendetesine falas qe ke sajur do e kuptonin me shpejt sa i pa dobishem je. Kur e mendoj qe te kane dhen dhe 3 mandate, duket qarte qe sjane mire.. mos ja ve re popull loqe

 3. Prshnetje. Une banoj ne shkoder dhe duke ditur shum mire se si kane qene kushtet ne kete spital ( kushte te mjerueshme) falenderoj zotin rama per punen qe ka bere per t’i dhene spitalit kushtet e mira , per te cilat kishte nevoje

 4. Mjere ne per ty , e mjere ti per kokeboshesine tende .
  Edhe brenda gropes se halese ti prape do i mburreshe mutit

  1. Kush ta beri postimin Endri qorri Fuga??!!! Nje “qorr”e fute brenda!!! Je bere si Putini, si matrioshke, plake fallxhore… Kujton se te gjith shikojne lajmet e tua, per rruget
   ” hidh dhe, hiq dhe… “

 5. Ore njesh, po ate foton me Elsa Lilen ne cader (kur ishe ne opozite) ku e ke??

  Le ti hapin arkivat TV-te po deshe!!…

 6. Fotot ziei dhe pika ujin njerzit shofim faktin cdo dite dhe ne fund hap nje spital psiqik ku ti te jesh pacienti i pare! Keqardhje per ne kush na drejton nje psiqik me foto ! thotë:

  Na nxir ca foto qe bleve me mijera $$$$ dhe kornizen bosh qe e bleve me “$$$$$ nga universiteti qe te cuan dhe ne fund nxir ca foto qe bere me tutorin e “familjes tuaj” qe I bleve me$$$$$ nga udhetimi I fundit pertej oqeanit!!!’ Foto me bukur do te jete me fytyre plendesim e lopes I rruar dhe futura jote e kalbur nga droga bashke me Madamen Me kaq Po do te mdertohej nje spital per femije Por ti I con per foto dhe pislleqet e tua!

 7. Spitali psikiatrik ku shkon Edi mund te jete permiresuar por pjesa tjeter jane cope cope.

  Mos e rruaj fare Paulin, ti je Putini yne! Te pacim!

 8. KM yne eshte mjeshter i fasades.Ne spitalet tona ska specialiste, punojne pensionistet nga 70 vjec ,kirurge qe ju dridhen duart dhe qe punen e vetme bejne shoqeruesin e ambulances per ne spitalet e Tiranes ku marin kafen nga doktoret atje
  Spitalet ku shumica s’ka ngrohje, ku asnje i semure por edhe rojet doktore nuk ushqehen me ushqimet e spitalit pasi jane jashte standartit, edhe me fukarenjte marin ushqime shtepie, ngrohese dhe carcafe e batanije. Ky eshte standart? Pse qeveria sju paguan pjesen e saj te mbulimit te nje sherbimi kur pacientet shkojne tek spitali privat? Po ilacet qe mungojne?. Bravo tani mund te themi qe mjekesia eshte falas, packa se institucionet europiane nxjerin qe shqiptaret paguajne nga xhepi per mjekesine me shume se qytetaret europiane

 9. Kjo e bën dhe më të rëndë deklaratën e Sali Berishës. Pra kemi të bëjmë me një hajdut që ka refuzuar një bakshish. Në të gjitha rastet, hajdutët e shumë-pasuruar refuzojnë oferta korrupsioni që u duken të vogla.

  Sali Berisha në krye të shtetit si president, ka lejuar kontrabandën e naftës me ish- Jugosllavinë, vendosur nën embargo ndërkombëtare, siç është sot Rusia. Pra në vitet 92-95, Sali Berisha ka qenë për Miloshevicin siç është sot Bjellorusia për Putinin.

 10. Ore eshte si eshte Ed Rama, tani qe Sala eshte shprehur qart se do behet kr i PD, ky na ngeli si derri mac ne dor, pergjithmon, ose sa te vdesi Sala te pakten, nqs nuk iken vet Edoja para nga ndonje ekses.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.