• |
ide | kryesore

Zbulohet data e lancimit të podcast-it të Meghan Markle

-Instant, Paparazzi, Slider

Podkasti debutues i Meghan Markle për Spotify do të ketë premierë këtë verë, konfirmoi një zëdhënës i Archewell Audio.


Meghan dhe bashkëshorti i saj, Princi Harry, nënshkruan një marrëveshje të raportuar prej 25 milionë dollarësh në dhjetor 2020 për të krijuar përmbajtje për platformën përmes kompanisë së prodhimit.Që atëherë ata janë zotuar të marrin një rol aktiv në luftimin e “dezinformatave” të përhapura në Spotify, pasi më parë ngritën shqetësime për podcast-in e diskutueshëm të Joe Rogan në janar.Zëdhënësi i Archewell( organizata e themeluar nga dyshja( u shpreh për Page Six se kompania inkurajohet nga bisedat e vazhdueshme me lidershipin e lartë dhe po punon drejt politikave, praktikave dhe strategjive që synojnë të rrisin ndërgjegjësimin e krijuesve, të minimizojnë përhapjen e dezinformatave dhe të mbështesin transparencën.Podkasti i parë i Archewell u publikua më 29 dhjetor 2020 dhe pati disa të famshëm që reflektonin mbi vitin e goditur nga pandemia. Tyler Perry, Elton John, Stacey Abrams dhe James Corden të gjithë morën pjesë, me një paraqitje të veçantë nga djali 2-vjeçar i Dukës dhe Dukeshës së Sussex, Archie.Megan dhe Harry gjithashtu nënshkruan një marrëveshje masive me Netflix në 2020, duke treguar pë ‘The Times’ se ata planifikojnë të zhvillojnë “dokumentarë, seri dokumentare, filma artistikë, shfaqje me skenar dhe programe për fëmijë” për transmetuesin./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *