• |
ide | kryesore

Në Tiranë protestohet/ Rama: Bordi kapi dy karburante me faturime mbi çmimin, u gjobitën maksimalisht

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se janë gjobitur dy pika karburanti në Tiranë dhe Vlorë. Rama tha se gjobitja e tyre u pë pai u kapën nga Bordi i Administrimit me me faturime mbi çmimin e caktuar për të gjithë.

Sot janë kapur dy pika karburanti në Tiranë dhe Vlorë me faturime mbi çmimin e caktuar për të gjithë. Subjektet janë gjobitur me maksimumin ligjor. Duke nisur nga java tjetër do të hyjë në fuqi sekuestrimi në vend i çdo pike karburanti që ngre qoftë edhe një qindarkë çmimin e shpallur paraprakisht nga Bordi i Administrimit


Boll i ngre çmimet papushim kriza e shkaktuar nga lufta në Ukrainë, çdo ngritje për fitim në kurriz të popullit do të ndëshkohet siç e kërkon kjo gjendje lufte në tregjet ndërkombëtare”,-shkruan Rama.

3 Comments

  1. Ja me te jumte ja.. Tashi populli te degjoje qe mbron te drejtat e vegjelise.. Po na thuaj te lutem, Keta jane nga ata karburantet e qoshkut qe nuk i kane dhene vendin me qera ortakut tend Kastrati? Na ndriço te lutem, mos na ler ne terrin e paditurise opozitare..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.