• |
ide | kryesore

E moshuara ukrainase vret tetë ushtarë rusë duke i dhënë tortë të helmuar

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Një grua e moshuar ukrainase dyshohet se vrau 8 ushtarë rusë të uritur duke i ofruar ëmbëlsira të helmuara. Incidenti u raportua nga një zyrtar i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, i cili bëri publike një përgjim mes një ushtari rus dhe partnerit të tij.


Ushtria ruse është në një situatë të komplikuar nga pikëpamja e furnizimeve, siç dëshmojnë shumë rrëfime të ngjashme me këtë.


Ushtarët e uritur pranojnë ushqim edhe nga popullata vendase.

Megjithatë, në këtë rast tetë prej tyre janë helmuar nga e moshuara.


23 Comments

 1. Nje grua monster naziskine.
  Shqiptaret nuk e kane bere kete as me italianet e gjermanet nen pushtim 5 vjet.

  1. Sepse italianet dhe gjermanet NUK erdhen te benin shfarosje!
   Ate e beri komunizmi sllavo-bolshevik i jugosllaveve dhe ruseve, me regjent atin shpirteror te Rames!

   Apo e ke mesuar historine ne Bllok?

   1. Ke te drejte o i dituri i llumit.
    Gjermanet dhe Italianet ishin thjesht duke kaluar.
    Duke kaluar per ku?

    Jepi Putin, shuaje kete fare te keqe!

    1. Per ke fare e ke per faren e nenes tende qe nuk di te vlersoje dhe kush ka te drejt ukrainasit mbrojne shtepit dhe familiet e tyre putini po vret femij dhe pleq

    2. I paemer i 19:55 te mire te keqij ukrainasit jane ne shtepi te tyre , eshte ai putini yt qe do tja shkerdhejne mamane , qe i ka shkuar ne shtepi tjetrit. Po me do shpirti , qe te vijn deri ktu e te qerojne shtepine para syve e te te perdhunojne cke e c,nuk ke mu para syve e pastaj te shohim a do ti besh duva me putinit o hale e ndyre

   2. Hahhaao cna cane karin me keto karlliqe propagande, jo i vrane ruset me torte, me kek, me byrek, me dyfek. Rusi e ka fut ne morset dhe do ti shkerdhej ato nazizskinet batalioni Azer dhe do perdhunojne ate aktorin qe akoma luan rolin e Presidentit te Ukraines. Ukraina sdo ishte ne lufte nese Zelens bythqiri do e kishte kuptuar para tre javesh qe Ukraina ska asnje shans te futet ne Nato dhe BE dhe jo te dilte dje e te thoshte “duhet ta pranojme qe Ukraina sdo futet ndonjere ne Nato dhe BE”. Me e bukura eshte se Zelenskit ja futen dhe Europa e Amerika bashke por ama fajin e ka Putini qe jane mbi 25 laboratore virusi dhe armesh shkaterrimi ne mase qe ja instaluan te pragu deres.

   3. E mor ti qe jo vetem vuan ne gropen e llumit por edhe nje idiot bastard. Uroj ne ate llum t’a ngrysesh jeten!

   4. E vertet
    Italianet erdhen per ti mesuar femrave tona qirjen ne bythe meqe ati sdinin

    Kurse gjermanet erdhen oer plazh meqe ishin shume te bardhe 😎

 2. Një sajesë monstruoze e propogandës putiniane.
  Rusët mesa duket kanë ndërmend që të veprojnë në Ukrainë me armë kimike e baktereollogjike. e po e përgatisin opinionin me kësij gënjeshtra të trasha se plakat ukrainase,helmojnë me torta ushtarët “e pafajshëm” rusë.
  Hiqeni shpejtë këtë fake news se po shoh që ca xhahilë e besojnë vërtetë

 3. Ça thua more sufllaqe lajmin e përhapin mediat bythqire sorraiste si CNN, Rai, La7, BBC , ku ikën ata 1300 të vdekurit në teatrin e Mariupolit?!?!😅😅😅😅🙃

  1. Nuk është punë “sorroistësh” o djalo, po është punë komunistësh pro rusë që gëlojnë edhe në mediat perëndimore.
   Disa vite pas rënies së Murit të Berëinit, një oficer i lartë i KGB ruse i arratisur nga Rusia, pat sjellë në perëndim një listë të gjatë politikanësh europerëndimorë “të majtë” të rekrutuar nga KGB.
   Lajmi në aze kohë nëri bujë të madhe por shpejt u mbulua me heshtje.
   Mendoni vërtetë që edhe në Shqipëri nuk ka agjentë pro rusë apo pro serbë ?
   Duku nga vitet 90 kur u shpërbë Jugosllavia, parlamenti serb i kërkoi qeverisë së Millosheviçit se ku kishin shkuar disa qindra milionë dollarë për destabilizimin e Shqipërisë e Kosovës nëpërmjet agjentëve të UDB.
   Vini re se sa qesharak është “burimi” i këtij lajmi për plakën ujrainase që paskej helmuar 8 ushtarë rusë.
   Dikush paskej dëgjuar një ushtar rus që ja paska dhënë këtë lajm një eprori të tij.
   Mandej pretendohet se ky lajm qënka dhënë edhe nga një “zyrtar i ministrisë së mbrojtjes ukrainase”
   A nuk u eleminua nga zbulimi ukrainas edhe një nga antarët e delegacionit të Zelenskit për bisedime me rusë,, që rezultoi si spiun rus ?
   Sot lexova një lajm se Zelensky ka nxjerrë jashtë ligjit në Ukrainë 11 parti pro ruse.

 4. Nuk është punë “sorroistësh” o djalo, po është punë komunistësh pro rusë që gëlojnë edhe në mediat perëndimore.
  Disa vite pas rënies së Murit të Berëinit, një oficer i lartë i KGB ruse i arratisur nga Rusia, pat sjellë në perëndim një listë të gjatë politikanësh europerëndimorë “të majtë” të rekrutuar nga KGB.
  Lajmi në aze kohë nëri bujë të madhe por shpejt u mbulua me heshtje.
  Mendoni vërtetë që edhe në Shqipëri nuk ka agjentë pro rusë apo pro serbë ?
  Duku nga vitet 90 kur u shpërbë Jugosllavia, parlamenti serb i kërkoi qeverisë së Millosheviçit se ku kishin shkuar disa qindra milionë dollarë për destabilizimin e Shqipërisë e Kosovës nëpërmjet agjentëve të UDB.
  Vini re se sa qesharak është “burimi” i këtij lajmi për plakën ujrainase që paskej helmuar 8 ushtarë rusë.
  Dikush paskej dëgjuar një ushtar rus që ja paska dhënë këtë lajm një eprori të tij.
  Mandej pretendohet se ky lajm qënka dhënë edhe nga një “zyrtar i ministrisë së mbrojtjes ukrainase”
  A nuk u eleminua nga zbulimi ukrainas edhe një nga antarët e delegacionit të Zelenskit për bisedime me rusë,, që rezultoi si spiun rus ?
  Sot lexova një lajm se Zelensky ka nxjerrë jashtë ligjit në Ukrainë 11 parti pro ruse.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.