• |
ide | kryesore

Dorëheqja e Lulzim Bashës, kush e merr tani drejtimin e PD-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit të PD-së, por kush e merr drejtimin e partisë deri në zgjedhjen e kryetarit të ri.


Sipas nenit 46 të statutit të partisë drejtimin e partisë deri në zgjedhjen e kryetarit te ri e merr njëri nga nënkryetarët. Aktualisht të padorëhequr janë Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku. Njëri nga të dy duhet të marrë drejtimin e PD-së.


4 Comments

 1. Me ne fund.

  Me shprese te filloje OPOZITARIZMI ne SHQIPERI

  Tani duam REFORME ZGJEDHORE

  Te dalin dhe te kerkojne voten secili per hesap te vet,

  dhe te mos mbushet Parlamenti me te emeruarit e Kryetareve.

  Reforma Zgjedhore do rregulloje SHQIPERINE

 2. Ore ai Alibej leshmjekerrlymi, a e mban dot dhe kete poste se nja 6 pozicione i ka ne “PD”?:) Osh bo si zevensi i grave:)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.