• |
ide | kryesore

Sekuestrohen 15 makina të reja luksoze në Tiranë (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Shtetit është bërë me 15 makina të reja luksoze. Bëhet e ditur se këto makina janë të sekuestruara gjatë operacioneve policore për goditjen e krimit të organizuar dhe trafiqeve të paligjshme.


Tashmë ato do të përdoren nga policia, ndërsa njoftohet se njëra prej tyre është e blinduar. Makinat raportohet se janë konfiskuar gjatë 5 muajve të fundit.


Njoftimi i policisë:

Kjo dëshmon vendosmërinë e Policisë së Shtetit, në luftën ndaj krimit, duke siguruar që çdo pasuri e përfituar në mënyrë të paligjshme, pas konfiskimit, do të vendoset në përdorim të Policisë së Shtetit, në shërbim të qytetarëve, për më shumë rend dhe siguri.

Njëri prej këtyre automjeteve i ka kaluar Drejtorisë së Policisë Rrugore, automjet i shpejtë që do t’u vijë në ndihmë shërbimeve të Policisë Rrugore, bashkë me mjetet inteligjente dhe logjistikën bashkëkohore, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, ndërsa automjetet e tjera të sekuestruara u kanë kaluar strukturave të tjera të Policisë së Shtetit, që kanë specifika të veçanta shërbimi.

Policia e Shtetit është e angazhuar maksimalisht, në bashkëpunim të ngushtë me agjencitë ligjzbatuese dhe partnerët, për të luftuar me vendosmëri krimin e organizuar dhe korrupsionin, si dhe për të sekuestruar pasuritë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale.


1 Comment

  1. “Gara e Bashës me Olldashin, e falsifikuar”, Topi: Basha i largoi figurat historike të PD me aprovimin e Berishës,cunat e londres po hapen bythesh me makina tevjedhura,me vone ja shesin shpellkareve te salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.