• |
ide | kryesore

Dënohet me 3 vite burg “Zonja e drogës”, shqiptarja e famshme që mbështeste Salvinin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata italiane ka dënuar me 3 vite e 8 muaj burg shqiptaren e njohgur si ‘Zonja e drogës”, e cila u arrestua në dhjetor të vitit të kaluar pasi u kap me 450 kilogram drogë.

Jona Mullaraj e cila shpesh ishte parë në shoqërinë e politikanit të njohur italian Mateo Salvini si dhe kishtë bërë fushatë për partinë e tij “Lega Nord” u arrestua në dhjetor të vitit të shkuar nga autoritete italiane, pasi u kap duke transportuar 450 kilogram lëdnë narkotike të llojit hashash dhe marijuanë.


Droga u gjet në një garazhin e Cesano Maderno në via de Medici, ku ishte marrë me qira dhe kontrata ishte nënshkruar nga një grua tjetër, shkruajnë mediat italiane. Pronari i magazinës ku mbahej lënda narkotike, u shpreh në atë kohë se Jona Mullaraj vinte shpesh për të marrë çelësat.

Gjykata ka dënuar gjithashtu Bruno La Marca me 3 vjet e 10 muaj, Alessandro Barbieri me 3 vjet e katër muaj si dhe Rosario Abbene me një vit e gjysmë, që ishin pjesë e bandës së Mullarajt. Ndërkohë pas dhënies së dënimit avokati i Mullarajt ka deklaruar se do të ankimojë vendimin./ Abc

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.