• |
ide | kryesore

Hodhi nga ballkoni bashkëjetuesen, gjykata lë në qeli 62-vjeçarin Dilaver Idrizi

-Instant, Lajme, Të fundit

62-vjeçari Dilaver Idrizi do të mbetet ne qeli pasi dhunoi barbarisht bashkëjetuesen dhe më pas e hodhi nga ballkoni i katit të trete duke e paraqitur si aksidentale. Ai ka dalë këtë të shtunë para gjykatës ku prokuroria ka kërkuar masën arrest me burg.


Fillimisht ngjarje e ndodhur në Kamëz u raportua si aksidentale por hetimi zbuloi se 62-vjeçari Dilaver Idrizi kishte ushtruar dhunë barbare ndaj bashkëjetueses dhe e kishte hedhur nga ballkoni. Ka qenë vajza e gruas së dhunuar që ndihmoi hetuesit e policisë së Tiranës për të zbardhur ngjarjen duke dëshmuar dhunën që 62-vjeçari ushtronte vazhdimisht ndaj nënës së saj.Vetë 62-vjecari nuk ka pranuar të flasë parë gjykatës, ndërsa avokati I caktuar kryesisht ka kërkuar një masë më të lehtë sigurie. kërkesë kjo që nuk u pranua nga gjykata.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *