• |
ide | kryesore

Moti, temperaturat deri në 20 gradë celcius

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë ditës së sotme, moti do të jetë i qëndrueshëm paradite, ndërsa pasdite do të ketë vranësira në veri të Shqipërisë.


Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 21°C.


Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor dhe në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim 2 ballë.

Republika e Kosovës do të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke sjellë dominim të motit të kthjellët. Por herë pas here parashikohet të ketë kalime të pakta vranësirash gjatë orëve të pasdites.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.