• |
ide | kryesore

Moisiu: Basha luajti gabim, Berishën e ndjekin njerëz të pakulturuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu e quan të gabuar rikthimin e Sali Berishës në PD dhe tentativën e tij për të ardhur sërish në pushtet.


I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Moisiu tha se rikthimi në pushtet i Sali Berishës do të ishte “fundi i dynjasë”.


“Për mua ardhja e Berishës në pushtet është e pamundur të arrihet. Nuk besoj… Nëse vjen Berisha do të ishte fundi i dynjasë…” – tha Moisiu.

Ish-presidenti bëri edhe një akuzë mjaft të rëndë pasi tha se Berishën e ndjekin njerëz të pakulturuar.

“Puna është kush e ndjek tani. Ne i njohim njerëzit. Janë pjesa më e pakulturuar. Janë ish-doganierë, ish-tatimorë, ish-policë, “ish”-a që pa mund, pa djersë kanë arritur të marrin disa vende dominuese” – tha Moisiu.

Moisiu ishte kritik edhe me Bashën që sipas tij luajti gabim përballë Berishës.

“Nuk është asgjë e re dhe e papritur. Unë kam respekt për Bashën, por ai bëri gabimet e tij. Kur filloi Foltorja, duhet të dilte edhe ai” – tha Moisiu. ©LAPSI.al


44 Comments

 1. Ik or koktul. E ndake ti kulturen. Jo po kulture e madhe te shesesh fatin e te pakten gjysmes se shqiptareve qe duan ndryshim per interesat e bythes se vet e te kunatit. Aq me teper te quhesh i “kulturuar” kur je patronazhist.

  Me mire “i pakulturuar” e me respekt e dinjtet per veten sesa i “kulturuar” dhe bythlepires deri ne infinit.

  1. Jane te pakulturuar dhe injorante . Le te shkojne pas Sali Berishes se ai ju jep nga nje m… te madh cdo dite.

   1. Te pa loqen i oers 02: 39 nuk e ze gjumi per tu bere trup e shpirt ne mbrojtje te stalles se hajduteve e te tradhetareve: Siç duket paguhet mire ngaqe punon edhe naten turni i trete, sipas devizes hajdute: “lih sa me shume per ne, te fitosh sa me shume para te vjedhura; me ne… hajdutet”

 2. Mos ia vini re ish-zv.ministrit te kohes se diktatures se ka pjerdh e nuk di c’fare nzjerr e ku
  e nzjerr. T’i thuash qindramije votuesve te Sali Berishes pjesa me e pakulturuar eshte pak te
  thuash se ka pjerdhur ish-zevendesministri i diktatures qe Sala e mori duke lozur domino me
  pleqte e lagjes dhe e beri president e tani flet si e ema e Zeqos nga maja e thanes.

 3. O te qifsha robt e shtepise o -Kerrme-popullin fukara qe e ndjek prapa Berishen quan -njerez te pa kulturuar-.O rob qire nuk keni faj ju ,nuk ju djegin si ata minjte me soj dhe sorollop.

  1. Miq te Lapsit, botoni foton e Moisiut me Putinin dhe medaljen qe mori prej tij ne Rusi.

   Perbuzja ndaj shqiptareve e hebrejve gjakperzjere qe Shqiperia i ngriti, aq sa nuk e kishin menduar, meriton vetem percmim.

 4. Ky eshte i idioti qe mbushi shqiperine me plane bunkeresh, ai koketuli qe te vetmen gje per shqiperine qe beri, ishte qe i lejoi niperve te vjedhin me aeroportin e tiranes me tenderat per autobuzet, albkontrollin dhe komoanise private albatros.. NJERI I TRASHE DHE I LIG I KOMUNITETIT LLACIFAC, SIKURSE RAMA DHE NANO

  1. Sa ishte president è ndriti me Injorancen e vet dhe nuk I beri. nder as Shqiperise è as shqiptareve.Me gjuhen e tij banale ofendon ato demokrate qe i bashkohen. Berishes. Asnje prononcim per Korrupsionin qe ka kapur qeverine è qeveritaret, oligarke hajdutet e pronave e private è ato shteterore, asnje fjale per kullat qe shtohen cdo dite ne Tirane me parate e droges, prostitucionit e te shitje se armeve. Ky I ashtuquajtur ishpresident do te bente mire te mos dale ne ekranet e TV sepse ka rrjedhur nga trute. O ish, heshtja eshte FLORI. Por ti je m.. t e nuk kupton.

 5. TE NA RRUASH TRAPIN NE TE KULTURUARVE
  KULTURE TE DUKET TY O TRAP TE JESH VASAL I SORRROSIT?
  SA NJEREZ INFERIORE QE KEMI KETU NE SHQIPERI!!!

 6. Shreku Shqiptar s’ka faj.
  Fajin e ka Berisha qe e beri president kete kok tul. E mori nga parku ku luante tavell dhe e beri President dhe ky te jep men tani.

  O Andiiiii mos i jepni hapesire gjithe budallenjve qe ka Shqiperia se na hapet barkun…

 7. “Basha e paska “luajtur” keq”??!! Luajtur??!! Asnje fjale per kryehajdutin Rama me kompani ??!! … A je ne metro z. Moisiu??!!

  Keqardhje per kete ish-president per gjykimin zero dhe ofendimet qe i ben njerzve hallexhinj. Turp z. Moisiu!! … Uou jam pa fjale!!

  PS. Eshte edhe nje ish-president tjeter qe ka mbajtur qendrim destruktiv ndaj opozites, megjithse i perkiste asaj, nje mendjemadh “tironas”, B. Topi, qe per inat te Sales, perkrahu krahun e Rames. Turp per te dy !!!!

 8. ndjeksit e Berishes jane gjithe maloket dhe katunaret,hajdutet dhe drogaxhinjte,ish sigurismsat dhe kurvat Ke shume te drejte Z Mojsiu

  1. ka haruar qe te qi mamane dhe motren tende o bytheqire , o Non Grata ne burg
   28/03/2022 te 22:55

 9. Edhe pse qesharake në SHBA dhe blogje pa autoritet, ato mjaftojnë për Berishën të mbajë gjallë shpëlarjen e trurit të njerëzve që e mbështesin në PD.
  Njeriu që i shpërndan është zëdhënsja e tij Floriana Garo, e cila për të ngjarë me Berishën ka dhe tri numrat e fundit të telefonit njësoj.E ke zbutur pak o moisi gjykimin,ate jen shkellkare shurranjose ne gen

 10. Mojsiu është çifut me origjine. Anglo-Hebraiket e moren me brekushe dhe si me Zelenskin çifut karagjoz dhe pa atdhe gjithashu u vendosen Presidente duke shfrytezuar injorancen e popullit.

 11. Sal Berisha je GANGSTERR , SHKERDHEJU FISIN PEDERASTAVE PATRONAZHIST , luji fene e pragun , boju mankth o MALESOR DANOC !!!!!!!!!!!!!

 12. Shif si kercejne cecenet.
  Qe PD eshte parti e Sali Lushes dhe Stresit kjo sdo men e kalem. I pame ne TV me vare dhe shkalle si ne mesjete.
  Astiri, 5 Maji, grupi ciftelia, Muli…. gjithe cecenet hajdute qe i shkojne nga mbrapa sekretarit te PPSH 80 vjec.

 13. Vetëm rama di të zgjedhë ndjekësit.
  Mbani mend ish ministrin e jashtëm?
  Djalë me kulturë, edhe në zyrë studionte.

 14. UNE JAME NJERI NGA ATA QE NDJEKI BERISHEN DHE TI ME I KULTURUA SE UNE NA UNGERSH MUT.. KALO NJEHER ANDEJ NGA UJI I FTOHET NE TEPALENA………

  1. Po kuj ja trgon ti kulturen o njeri i rrjedhur,ti qe sa u bere President e bere vajzen tende Drejtoresh.uuuu te qifsha robt o pis.

 15. Kapteri i ushtrise qe u be Gjeneral eshte nje shkalle me poshte se bosi i vet
  Bosi deklaroi se Trump eshte Turpi i Botes

 16. u vodh barbarisht industria e naftës, ajo e hidro-energjisë. U mbyllën e u shitën për skrap uzina e prodhimit të plehrave azotike në Fier, me teknologji të avanguardës, e ndërtuar nga kompania italo-amerikane Mont-Edison. U mbyllën e u dërguan për skrap uzina e telave-Shkodër, uzina e shkrirjes së kromit-Burrel, Uzina e përpunimit të naftës-Ballsh, uzina e instrumentave-Korçë, kombinati siderurgjik-Elbasan, uzina e traktorëve-Tiranë e të tjera e të tjera.Shkatarruesi salih karaxhic berisha

 17. keto quhen militante, edhe nuk i shkojne vetem Berishes, ps eshte e mbushur plot me keto, cdo parti ka pjesen e vet, normalisht pd duke qene ne opozite vetem keto e ndjekin ne terren e neper aktivitete, pra te gjith ishat qe duan prap poste e privilegje

 18. Shikoni si e ka fytyren sikur eshte perplasur ma autobotin e mutit te kthesa e kamzes, rrote karri komplet , ky i mençuri kur beheshin testet e bunkerve i thoshte oficerve rrini ne bunker kur te qellojme me predha, keshtu e shikojme sa reziston bunkeri, na myten rrotat e karit komuniste , spiune bytheqira e shume e shume te tjere, rrofte legjenda Sal Ram Berisha

 19. Kur ka dashnore edhe Moisiu mos ngelte mashkull ne kembe.

  Edhe ky nje nga sahanlepiresit e Berishes qe e emeroi aty, pastaj bejne kodoshin.

  Sa per te kulturuarit eshte nje autogol pasi denigron nje pjese te mire te populates.

  Injorance e moshes apo educate e kohes Enverit?

 20. Pa emër. Çfare do te presesh nga ky derdimen mosmirenjohes ai ka qene e do mbetet kelysh i bandës se kuqe.

 21. Mojsi,ti,kujton gjithnje ,kohen e shkuar.Sa i lumtur (po aq edhe servil),ishe kur ndiqje neper poligonet e prodhimit te bunkereve,dhe i ndiqje,kemba-kembes,qe asgje te mos u mungonte,e te mos pengohej prodhimi,sepse na zemerehej udheheqja…….Kavajsit,jane te mecur (sikunder ishte edhe babai yt),por ti,se nga dreqin ke ngjare!!!Por,te pakten,rri rehat e ha ate pension,e mos dil te thuash budallalleqe,neper media.

 22. Ky i “ kulturuari” kur Dr Berisha e beri president c’ far beri si president? Zuri nje dashnore……kaq ka bere kok tuli Dr Berisha eshte malsor nuk e arrin dot ti more lluc

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.