• |
ide | kryesore

Del shkresa, çfarë i thotë Alqi Bllako Kuvendit pak para arrestimit (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lapsi.al disponon shkresën e nënshkruar nga deputeti socialist, Alqi Bllako për dorëzimin e mandatit të deputetit pas kërkesës së SPAK. Kjo e fundit kërkon arrestimin e tij për aferën e inceneratorëve.


Në letër ndër të tjera Alqi Bllako shkruan se “në fund të këtij procesi ka bindjen që do të provohet pafajësia e tij, integriteti dhe ndershmëria në ushtrimin e detyrës”.


Në vijim ai deklaron se me këtë akt vihet në dispozicion të plotë të drejtësisë. Këshilli i Mandateve dhe Rregullores do të mblidhet sot pasdite. Arrestimi i Alqi Bllakos është këtëj e tutje vetëm llakos është këtëj e tutje vetëm çështje kohe. ©LAPSI.al

5 Comments

 1. Prape naten i bejne shkresat. Ne zyren e Lindites e konceptoi, printoi dhe firmosi kete letren? DO ishte interesant nje hetim se si eshte dorzuar dokumenti ne sekretarine e Kuvendit, me poste apo dorazi? Teknikisht meqe leterdoreheqja eshte me mbrapa ne kohe se kerkesa e prokurorise per autorizim te arrestimit nga Kuvendi, keshilli i mandateve duhet te mblidhej dhe miratonte kerkesen dhe te mos e vonoje asnje minute! Por tani Lindita e Partise do nxjerre nje urdher te ri per mandatet qe te shqyrtije leterdoreheqjen. Minimumi vonesa ndaj prokurorise eshte shkak dhe baze per shperdorim detyre nga krietarja e Kuvendit, pengese e autoriteteve te hetimit dhe ndjekjes penale dhe perkrahje e autoreve te krimit. Nese ngjarjet do te zhvilloheshin ne SHBA, FBI dobte kishte arrestuar ne vend spikerin e Kongresit, pa nje pa dy. Nxisim prokuror paster te SPAK te beje te njejten sa kohe krimi nga kreu i Kuvendit eshte ne proces e siper!

 2. Ore Agim ajo FBI i hengri menderen atyre rrugaceve qe shkaterruan shtepine e bardhe,Akoma eshe sot s’kane vendosur drejtesine.
  Tramp tallet me shtetin dhe FBI fle gjume,

 3. Kjo shkresa qeka origjinale dhe na duhet shume por mungon vula e noteres qe ta vertetoje kete .
  E pabesueshme.

  1. Bah, ne 7 rreshta te pakten 3 gabime drejtshkrimore. Ketyre i jepen ne administrim qindra milion euro kur nuk kane mesuar shqipen akoma.

   1. @ Neri
    Ka qenë exelent
    Tani po që më mbushet mendja e ka shkrujte lindita kryetarja që shkatërroi min e arsimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.