• |
ide | kryesore

Lëvizte me pistoletë me vete, arrestohet i riu në Shijak

-Instant, Lajme, Të fundit

Një i ri ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap me një pistoletë stilolaps dhe një sasi municioni luftarak. Policia njoftojnë se gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin që drejtohej nga shtetasi S. B., gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një pistoletë stilolaps dhe disa fishekë që përdoren për këtë lloj arme.


Ai akuzohet për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”. Materialet i hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.