• |
ide | kryesore

Yuri Kim takon kreun e Policisë së Shtetit

-Instant, Arkiva, Lajme

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është takuar ditën e sotme me drejtuesin e Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

Në një postim në llogarinë e saj në Twitter, kryediplomatja amerikane bën të ditur se në takimin sotëm është diskutuar për të forcuar më tej bashkëpunimin me SHBA në zbatimin e ligjit dhe kundër terrorizmit.


“Është thelbësore që të sigurojmë integritetin në veprimet e policisë, duke përfshirë operacionet dhe vendimet e personelit. Faleminderit oficerëve të policisë për guximin dhe sakrificat për të mbrojtur qytetarët. 💪”

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.