• |
ide | kryesore

Botërori i F1 nis tani për Vettel: piloti gjerman kalon Covid-19 dhe është gati për GP të Australisë

-Instant, Sport

Sebastian Vettel është shëruar më në fund nga Covid-19. Aston Martin e bëri njoftimin entuziast në një postim në Twitter. Piloti gjerman, i cili humbi dy garat e para të sezonit në Bahrein dhe Arabinë Saudite, ku u zëvendësua nga Nico Hulkenberg, do të jetë kështu gati për tu kthyer në pistë për Çmimin e Madh Australian të Formula 1, të planifikuar për fundjavën 9-10 prill.


Në këtë pikë, Vettel është gati të fillojë kampionatin e tij botëror, pasi deri tani ishte i pafat duke marrë pjesë vetëm në testet në fillim të sezonit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.