• |
ide | kryesore

Ndryshon çmimi i karburanteve në Shqipëri, ulet lehtë nafta ndërsa benzina shënon rritje

-Instant, Lajme, Të fundit

Çmimi i karburanteve në Shqipëri ka ndryshuar sërish.  Nga një vëzhgim në pikat e karburantit vërehet se nafta sot shitet me 231 lekë për litër. Benzina shitet me 212 lekë/ litër ndërsa gazi shitet me 115 lekë/litri.


Kjo ulje e çmimit të karburantit vjen pas rënies edhe në bursën ndërkombëtare, pasi këtë të premte 1 fuçi naftë luhatet në vlerën 102-103 dollarë. Ndërkohë pak ditë më parë çmimi për fuçi arriti deri në 120 dollarë, në datat 24 dhe 25 mars.18 Comments

    1. ty esht mir qe te rrisesh jo vetem cmimin e naftes po te gjitha…jeni njerez qe nuk vlersoni asgje pozitive cfare qeveria ben

  1. gjithe loja ka qen me godit matrapazet se leje ca thuhet shume tek cmimi ska ca ben qeveria, shife tani si do stabilizohen

  2. shpresojme qe te vazhdoj me kete ritem, e te kthehemi ne normalitet. te vazhdojne keto kontrollet per abuzimet ne terren

  3. Kjo eshte nje ndryshime qe vjen nga tregu nderkombetare dh qeveria po ben cmundet qe ta mbaje cmimin e naftes sa me te ulet.

  4. Cmimi i naftes po mbahet sa me ne minumum nga bordi i cmimit qeveria ka bere nje pune shume te mire ne perballimin dhe menaxhimin e kesaj.

  5. Dicka shume e mire jo vtm nafa por edhe shume gjera te tjera do te ulen jemi me kohen krize edhe cmimet Jan rritur ne te gjitha vendet shpresojm te kalojne sa me shpejt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.