• |
ide | kryesore

Përplasja për Alqi Bllakon, Gledis Nano i shkon në zyrë kreut të SPAK

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka nisur një takim në selinë e Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Takimi vjen një ditë pas përplasjes për arrestimin e Alqi Bllakos.

SPAK i ka kërkuar policisë që ta mbante nën vëzhgim, por për gati 12 orë ai u zhduk.


SPAK po kështu prishi edhe skenarin e Policisë që tha se Bllako ishte në komisariat prej mbrëmjes.

Përmes një njoftimi ata saktësuan orën 03:30 të mëngjesit kur ish-deputeti i PS-së ishte dorëzuar në drejtorinë vendore të Policisë në Tiranë. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. Dy deshtaket me te medhenj , dy lepuj qe kujtojne se jane luan por qe veprojne me “sssssssssss” e me “kuç” (ndersimin) e politikes . Ky i drejtesise se enverit , nuk merr guximin as te veproje pa dijenine e te gjatit tone edhe pse faktet jane kapul . Pyeteni z.Kraja a ka ndonje nga ata te aferes se unformave qe ndodhet pas hekurave ne keto momente qe flasim ? JO . Keshtu po ndodh e do te ndodh edhe me inceneratoret sa te bjere “zhurma” .

  Ndersa ky i policise nuk merr guximin te emeroj nje drejtor policie pa dijenine e Qifes e jo me te arrestoje kriminelet . Perveç drejtorit te policise se Kukesit te gjitha emerimet e tjera jane bere nga Qifja , nese nuk besoni pyeteni z.Nano . Ja pra , keta “eunuk” te veshur me pushtet drejtojne kete vend . Dhe ne presim qe te denohet krimi dhe kriminelet me pushtet , kur ne realitet krimi merr vendime dhe bene vete shtetin .

  Jemi bere vendi me i frikshem ne Europe dhe se shpejti edhe vendet latine e ato afrikane kane per te na marre si shembull per te trembur popujt e tyre . Degjenerimi i shtetit ka arritur ne ate pike saqe vetem revolucioni i bene derman ketij vendi .

   1. Sakt . Por a duhet qe shqiptaret ti japin nje zgjidhje ?
    Per mua revolucioni eshte pal , lufte e mirefillt do ishte zgjidhja.

 2. në një muaj, palët e PD-së jo vetëm nuk janë më afër, por po tregojnë se e urrejnë njëri-tjetrin më shumë. Kjo është parë në largimin e njerëzve nga administrate e PD-së apo nga ngjarjet e rënda siç ishte tritoli i vënë në pronën e kandidatit të PD për kryetar bashkie të Shkodrës, Xhemal Bushati. Asnjë fjalë nuk tha Sali Berisha pas tritolit ndaj një kandidati të PD-së, asnjë fjalë nuk tha asnjë anëtar i Foltores, porn ë komentet mediatike thjesht kundërshtonin argumentet se dhuna është nxitur nga mënyra sesi Sali Berisha bëri politikë këto 6 muaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.