• |
ide | kryesore

Probleme me ndërkombëtarët? Berisha sot në takim me ambasadorin e shtetit europian

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha ka pritur në një takim ambasadorin e Çekisë në Tiranë, Karel Urban.


Me një shënim në Facebook, Berisha shkruan se me të u diskutua gjerësisht mbi zhvillimet në Shqipëri dhe në rajon.


“Të dashur miq, sot prita në një takim ambasadorin e ri të Republikës së Çekisë në Tiranë. Përfitova nga rasti te falënderoj vendin dhe kombin e tij mik për ndihmën e çmuar dhënë Shqipërisë dhe shqiptarëve në dekada.

Gjatë këtij takimi diskutuam gjerësisht mbi zhvillimet në Shqipëri dhe në rajon. Theksova në këtë takim se Partia Demokratike ka qenë dhe mbetet parti e vlerave dhe integrimeve europiane dhe euroatllantike. Takimi ishte i hapur.” – shkroi në Facebook Berisha.

Takimi i sotëm i Berishës me ambasadorin çek mund të vijë si antitezë për tezën e kundërshtarëve të Berishës se ai është i “djegur” me ndërkombëtarët. Dega pas të cilës kapen këta zëra anti-Berishë është non grata amerikane.

Nëse një ambasador i një shteti europain aleat me SHBA-në nuk kompleksohet të takohet me Sali Berishën, kjo mund të shërbejë si indikator se në të ardhmen, nëse Berisha siguron drejtimin e PD-së dhe konsolidimin e saj, edhe të tjerë faktorë ndërkombëtarë mund të jenë të hapur për bashkëpunim me të.

Kësaj rruge i ka mëshuar fort Berisha, duke thënë javët e fundit se edhe në vitin 1998 ai kishte të gjithë faktorin ndërkombëtar kundër, por ia arriti të sillte PD-në në pushtet në vitin 2005. ©LAPSI.AL 


6 Comments

 1. Cekine ne rradh te pare nuk e pjerdh askush.

  Eshte qender pornoje dhe bordello masive.

  Por gjithsesi, nje lider I vertete dhe udheheqes qe e do populli I tij ( nuk e kam fjalen per kafshen Berishe dhe drogaxhiun Rama) nuk kompleksohet nese eshte shpallur non grata apo jo sepse kombi I vet e do.

  Dhe nje pyetje kam une per kete idiotin, cfare ndihme te cmuar I paska dhene ne dakada Cekia kombit shqiptar o malok me komplekse???

  1. Me komplekse jane pjellat e atyre komunisteve dallkauke (qe u konformuan dhe i sherbyen diktatures) dhe akoma 32 vjet pas reneies se xhahilit i etiketoni gjysmen e shtqiptareve me termin pezhorativ “malok” vete e vetem sepse e keni akoma te veshtire ta kaperdini faktin qe dhe “maloku” qenka po aq i zgjuar ne mos dhe me shume se “jo-maloku”.

   Dhe e renda fare eshte sepse qe me ardhjen e PPSH se rilindur ne 2013, fryma e perjashtimit dhe diskriminimit per faktin e vetem e te qenurit nga veriu eshte bere dhe kriter perzgjjedhje ne drejtesi ku ilustrimi me i fundit ishte tentativa Genta Bungos per te eleminuar nga sistemi i drejtesise Elisabeta Ymerin me aresyen e vetme se ishe “maloke”. Akoma me e rende, eshte kur ky benzin i hidhet zjarrit me ndasi krahinore ne mediume e komente sic ben ti.

   Nuk kam pare ndonjehre gjysmen e Shqiperise “maloke” te kete kete urrejtje patologjike dhe te perdorin ndonje term diskriminues per vellezerit tane shqiptare ne jug (megjithese ka shume aresye ta benin per persekutimin dhe diskriminium e pandershem qe ju eshte bere ne kohe te Enverit per 45 vite dhe fatkeqesisht vazhdon te ju behet ne kohen e Edverit).

   Se kush kishte dhe vazhdon ta kete kompleks, duket. Njeriu vleresohet per ate cfare di, cfare eshte i zoti te beje dhe jo se ka lindur ne Theth, Konispol, Tirane apo Paris.

 2. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH KOL KYCIT,CARLO BOLES BOLINO DHE FRROK CUPIT thotë:

  MOS SE DO TE NGORDHI YMER GELBAZA KELLIRA DHE FRROK CUPI HAHAH

 3. Shpellkaret te qijne baxhellen. Non graten Saliu fshiu bythen me te dhe ja futi ne bythe Kimetes, Paulinit, Blinkenit e Sorrosit.

 4. hahahaha Nuk i hiqet non grata malokut deri sa te vdes o shpellar i piset Askush nuk do merret me te sa te jete gjalle dhe do vdesi i braktisur nga te gjithe qofte dhe shpellkaret qe e rrethojne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *