• |
ide | kryesore

“Të vdekur që nuk vdesin”, Spiropali përgjigje makabër Sali Berishës për presidentin e ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja për Shtetin dhe Marrëdhëniet për Parlamentin, Elisa Spiropali komentoi refuzimin që Sali Berisha i bëri ofertës së mazhorancës për të negociuar emrin e një presidenti konsensual. Duke shfrytëzuar faktin që në Partinë Demokratike vazhdon përçarja mes grupit të Bashës dhe të Berishës, Elisa Spiropali sqaroi se ftesa për negociata nuk ishte për Berishën.


Por më shumë se sa qëndrimi për negociatat, në mesazhin e Spiropalit ra në sy fjalori makabër që ajo përdori, kur i përmend Berishës vdekjen.


“Sali Berisha është vetpërjashtuar nga një proces ku nuk e ka ftuar askush dhe ku askush nuk ka pasur asnjë plan për ta ftuar! Procesi i zgjedhjes së Presidentit të Republikës nuk parashikon pjesëmarrjen e të vdekurve që nuk vdesin” ka shkruar Spiropali në Twitter.

Teksti me nota mortore nuk përdoret për herë të parë për Berishën 78-vjeçar. Spiropali pason deklaratën e Ramës disa ditë më parë, që kur u pyet nga gazetarët për të njëjtën çështje, u shpreh: “Unë flas për të gjallët, ju flisni për të vdekurit”.

Vetë Berisha nuk është kursyer ndonjëherë të përmendë të vdekurit e kundërshtarëve të tij politikë. Pak pasi nëna e kryeministrit kishte ndërruar jetë, Berisha komentoi me ironi në rrjetet sociale një intervistë të Ramës në Opinion duke thënë “Ka marrë fund fare. Ka filluar të flasë për Anetën, si Enveri për Anenë”. (VIDEO KETU)

“Ça t’i them unë atij që flet për nënën time të vdekur? AI është kokrra e mjerimit dhe ti që e lexon këtu, ai është kokrra e mjerimit” u shpreh Rama, dukshëm i prekur në emision.


30 Comments

  1. o aurela, thoji luldhimit te na haje nje mut!

   spiropali eshte askushi, e mban rama dhe e leshon kur eshte nxef me noi skeme qe nuk i del

  2. Si duket kane frike vetem nga Berisha tani. Se me Meten do e kene rregulluar prape pazarin. PS me keto lloj fytyrash qe jane te gjithe individet me pa moral, injorante dhe te ligj ja ka kaluar Koci Xoxeve e krimineleve te tjere teveqele me Hoxhen ne krye!!!

 1. Haha 😂😂😂pergjigje makaber, për një vrase,hajdute që i ka bër vorrin Shqiprise pase Enver Hoxhes???
  Jo more komunista që lepini kockat që ju hjedhin njerzit e Sali Berishes dhe ilir Metes nuke ka pergjigje mkaber as denime makaber për këta lloje njerzish.
  Pavarsishte po të thuashe të gjith nje lloje jane si Sali Berisha, ilir Meta dhe Edi Rame Turku Erdogani. Keta 3 veta hane horra

 2. Mbetet mister objekti i bisedes mes tyre, por kujtojmë që afera më e madhe e familjes Berisha, ajo e CEZ, ka lidhje pikërisht me çekët.

  Dhe kane qene pikerisht çeket ata qe e kane hedhur kete ceshtje ne arbitrazh, Berisha po interesohet per te “fshire” emrin e familjes se tij permes lobimit,shpellkare mbrojne salihun duke i lepire bythen

 3. Bejini nje inventar garderobes se kesaj buzgopit .
  Aty do shihni se sa shume balte e kane bere me vjedhjen keta çakenjt e ridhjerjes

  1. O Nafija e Rilindjes, mbajeni veten me gajret mbajeni. Ky i “vdekuri” mesa duket nuk do te vdes pa ju dexheneruar ju bushtrave komuniste dhe vamprire te korrupsionit. Si nuk vdisni nga turpi qe per 9 vite rrjesht ne cdo jave ka nga nje skandal nen qeverisjen tuaj o mortja qe ste shkerdhen breket.

 4. Eshte e padenje per nje grua te re dhe gjoja politikane sjellja dhe gjuha e Spiropalit. Nje fshatare nga Ftera qe ne Shqiperi u vleresua dhe u rrit pa i munguar asgje nuk ka kuptuar qe nena e babai jane modeli qe ndjekim, duam apo nuk duam.

  Pervec cinizmit dhe ambicjes pa kufi, Spiropali qe eshte nofke per servilet e qeverise perseriti me fjale te tjera deklaraten e Rames ne media kur u pyet se me ke do te negocioje per presidentin e ri. Pergjigja ishte se “flas me te gjallet”.

  Rama e deklaroi te vdekur Berishen, ndaj servilja pa skrupull shkoi edhe me tej, por si gjithnje “pas Skenderbeut”.

 5. Ne fakt ti je e vdeku por nuk e kupton sepse je nerkebet e skenderet tend.je si shtrig shikoje veten ne pasqyre pa makjazh je tamam si shtriga tek BOR-BARDHA DHE SHTAT XHURXHET SHIKO PA MAKJAZH NE PASQYR ME KUJDES UNE JAME 58 VJEC NUK DO TE H…..

 6. E ema buce la gjeje ,e bija buce e partise!!!Kjo pise dhe pse tani vishet me paret e vjedhura te popullit te varfer ka nderuar lekure Por zakonet e vjetra nuk I ka harruar Nje pyetje per bucen Spiropali Sa $$$$ Ka paguar tutori I saj per nje cope dipllome (e kam fjalen per tutorin plaku pertej oqeanit) Apo e ke paguar me kontributin”talentin e piset qe ke”Pty qelbesirat!!!!

 7. Nje qelbesire e oborrit te krueqelbesires mbron kryehajdutin me te msdh te koherave!!!Keto jane funderrinat qe tani na vishen me mendafsh!!!PTYY pise!!!🤮🤮🤮 thotë:

  Pyetje per Elisen 1Sa tutore ke Elisa?2)Sa ke vjedhur ne dogana duke ngritur 2 lloje traresh? 3) Sa ka paguar tutori pertej oqeanit per “ Diplomen tende”Ne cash eshte paguar apo me ,,,,,,-,,,,🤪🤪🤪🤑🤑🤑🤢 4) sa kostume mijera $$$$$$ ke dhe nga i ke gjetur keto para qe vesh cdo dite dhe qe nuk i ka nje senatore e shtetit me te pasur ne bote? 5) E mban mend kur u fute ne “politike me fyture te pa lare dhe me veshje te pista dhe tani na shet veten si Ku…..ve klasi!6) Mendoje pak veten o qelbesire se qelbesirat mblodhi pas vetes Kryehajduti qe ti i del ne mbrojte mbas 30 vite sh si do te jesh?

 8. ESHTE SPIRRA E RAMES,MOS IA VINI VESHIN SE KA QENE NE EPSH PER ATE PUNE ME SKENDERIN E QELBESIRAVE.SHUME E PESHTIRE E PA DENJE. LUAN ME KARTON, ANNIMATI PORNO.

 9. Kjo mgjan me kengetaren e gjelbesirave qe eshte ne burg ne Italy !!!Kete fat do te kete dhe ajo !!Do. Ja leme kohes do te presim!!!!Kjo do te kete fatin e madame Maxwell qe i adhuronte tutoret e saj por qe e shfrytezonin dhe e paguanin me kesh ne intervista “si madame e mencur” por perfundoi ne burg si nje lecke e piset dhe tutori I saj “ vari veten”!!!Ky eshte fati I ketyre “grave” qe nuk bejne dot pune te mdershme por qe kane etje per tu pasuruar dhe bejne punet me te pista qe u kerkohen!!!

 10. Lapsi eshte kthyer ne nevojtore ku gjithe bythepalaret dhe trutharet e kombit jane mbledhur te diskutojne hallet e doktorit dhe mallkojne boten.

 11. Per ate qe ka shkruajtur me siper i them qe ju jeni hajdute qe nuk keni turp qe jeni aq te piset sa nuk ju laj e dot as sapunet me te mire qe i bleni tani me GJAKUN qe po i thithni popullit!!!Ju Kalbesira hajdute vendin e keni ne burg femra e meshkuj !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.