• |
ide | kryesore

Edi Paloka komenton qëndrimet e Yuri Kim për PD-në: Është angazhuar të përçajë opozitën

-Instant, Lajme, Të fundit

Ambasadorja Yuri Kim, mbajti qëndrim sot duke u shprehur se si ushtrues të detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike njeh Enkelejd Alibeajn.


Anëtari i Komisionit të Përkohshëm të Rithemelimit, Edi Paloka, e ka cilësuar qëndrimin e mbajtur nga kryediplomatja amerikane si të turpshëm. Ai e konsideroi qëndrimin e Kim, jo vetëm shkelje etike, por edhe shkelje të ligjeve të Shqipërisë.


Paloka akuzon ambasadoren amerikane se është angazhuar personalisht në përçarjen e opozitës shqiptare.

“Ky eshte me teper se turp, eshte shkelje e jo vetem cdo etike por dhe ligjeve te Republikes se Shqiperise!
Kjo zonja qe uroi Ramen per “fitoren historike” pa mbaruar akoma procesi zgjedhor me 25 prill ; qe ka dale hapur ne mbeshtetje te qeverise me te korruptuar ne rajon ( sic e cileson vete Departamenti Amerikan i Shtetit) dhe qe prej kohesh eshte angazhuar ne vete te pare ne percarjen e opozites shqiptare, sot ka ndermarre nje akt te fundit , gjithnje ne sherbim te te njejtit qellim.
Zonja ambasadore , me arrogance , tregon se jo vetem nuk respekton Konventen e Vjenes po nuk njeh as vendimet e gjykatave shqiptare megjithese flet gjithe kohen per drejtesine .
Ti zonje mund te takosh ke te duash dhe si te duash , po nuk mund te vendosesh mbi gjykatat shqiptare e sidomos mbi vullnetin e lire te demokrateve shqiptare!”, shkruan Paloka.8 Comments

    1. God bless America! Sali krimineli dhe non grata megjithe perpjekjet e tij per te minimizuar rolin e SHBA per formimin dhe zbatimin e ligjeve si edhe luften kunder korrupsionit po deshtone totalishte. Por me e keqja qendrone se ai duke perdorur PD-ne per te mbrojtur veten po e demtone edhe ate. God bless America!

    1. mire ethte puna, theline e kemi, votuethit jane me rithemelimin , pthe dhogu te dhem bytha ty? prit pthe nxiton, te mbarojme i her me ramen pathtaj bej gati bythen edhe ti mire dhogu

  1. Yuri Kim ka postuar në rrejtet e saj sociale një foto të saj dhe Enkelejd Alibeaj, teksa ka “konfirmuar” kështu se ajo njeh këtë të fundit si kryetar të PD dhe jo Sali Berishën.Prit gjykaten o thuthuQi paloka mos bej trimin kot dhe mos beje ate qe te thote salihu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *