• |
ide | kryesore

A rrezikon të shpallet PD non-grata? Përgjigjet Berisha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit, Sali Berisha u përgjigj si më poshtë sa i përket rrezikut që Partia Demokratike të shpallet non grata.


“Kryetari i PD u shkarkua me datën 11 dhjetor me votat 4446 votat e delegatëve. Askush nuk ka tagër të caktojë kryetarin e PD. Kjo është një përpjekje e dështuar për të ndërhyrë në punët e brendshme. Asnjeri, as guvernatorja, as Zeusi Rama nuk kanë tagër të caktoje kryetarin e PD.” – u shpreh Berisha.


3 Comments

  1. Pyetja ishte ndrysha o Sali krimineli. A rrezikone PD-ja te shpallet Non Grata po erdhe ti ne krye te saj?

    1. Po mire ti si mendon, a shpallet opozita non grata?? Edhe Putini nuk e thote per opoziten ne Rusi kaq tulle sa e thote “ambasadorja e vendit me demokratik ne bote, ku vota eshte themeli i saj”. Tani i bie qe vota e opozitareve u shumzoka me zero dhe kryetarin e opozites duhet te na e caktoje vartesja e Kryetarit te qeverise qe ne rastin tone eshte Ambasadore e Amerikes? Po ca opozite qenka kjo?!

  2. Vete e ka fajin ore qelbesire dhe thua me falni.
    Falet nje plehre si ty?
    Aty mbaje Bashen duke krehur floket si parade mode apo tu tredhen koqet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.