• |
ide | kryesore

Gafa e diplomatit rus në OKB, ngatërrohet dhe pohon masakrën në Bucha (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Planet, Syri i Lapsit, Të fundit

Pamjet shokuese të civilëve të ekzekutuar nga trupat ruse në Bucha të Ukrainës janë përgënjeshtruar nga Kremlini, sipas të cilit, këto janë mashtrime nga mediat perëndimore dhe se trupat ruse nuk kanë kryer masakra në periferi të Kievit.


Ndërsa perëndimi e ka quajtur propagandë ruse këtë, një intervistë e diplomatit rus Vasily Alekseevich Nebenzya ka bërë që fasada të zbulohet paksa, ndërsa video e momentit u postua nga gazetari Alex Taylor me mbishkrimin:


“Kjo duhet të jetë simbol i të gjitha lapsuseve frojdiane. Kufomat në Bucha nuk ekzistonin para se trupat ruse të mbërrinin….më falni… para se të largoheshin”, u shpreh ai.


7 Comments

 1. “I am from Bucha, Kyiv Oblast, Ukraine. On March 31, the city was free from the Russians. There were no dead in our streets. After 3 days, the dead appeared with white ribbons on their hands. White ribbons are support for Russia. Our Armed Forces of Ukraine killed them and filmed them for foreign media”

 2. “I am from Bucha, Kyiv Oblast, Ukraine. On March 31, the city was free from the Russians. There were no dead in our streets. After 3 days, the dead appeared with white ribbons on their hands. White ribbons are support for Russia. Our Armed Forces of Ukraine killed them and filmed them for foreign media”

 3. Edhe sot e drejtoi vetë dhe bëri përjashtime, sugjerime dhe linçime të armiqve të vet, në emër të Komisionit që do ribashkojë opozitën.

  Nuk kemi ndonjë kuriozitet se si di të sillet Sali Berisha në krye të një partie, qoftë dhe një partie që ka kthyer copën e kostumit nga faqja tjetër, që të duket e re.

  Ajo që e bën qesharake gjithë këtë përpjekjen e tij për të “shkruar një histori të re”, është pikërisht zhdukja e Belind Këlliçit pa njoftim.

 4. Unë po e ndaj këtë dëshmi për partnerët që vuajnë në marrëdhëniet e tyre, sepse ka një zgjidhje të qëndrueshme.

  Burri im më la mua dhe 2 fëmijët tanë për një grua tjetër për 3 vjet. U përpoqa të jem e fortë vetëm për fëmijët e mi, por nuk munda t’i kontrolloja dhimbjet që më mundonin zemrën. Isha i lënduar dhe i hutuar. Unë kisha nevojë për ndihmë, kështu që bëra disa kërkime në internet dhe hasa në një faqe ku pashë se Dr. DAWN ACUNA, një magjistar, mund të ndihmojë të kthehen të dashuruarit. E kontaktova dhe ajo bëri një lutje dhe magji të veçanta për mua. Për çudinë time, pas 3 ditësh, burri im u kthye në shtëpi. Kështu u ribashkuam përsëri dhe kishte shumë dashuri, gëzim dhe paqe në familje.

  Ju gjithashtu mund të kontaktoni Dr. DAWN ACUNA për zgjidhje të shpejtë.
  1) Nëse dëshironi të ribashkoheni me të dashurin tuaj.
  2) Nëse keni nevojë për paqe / gëzim / lumturi në martesën tuaj.
  3) Nëse dëshironi të trajtoni infertilitetin.
  4) Nëse dëshironi të kuroni çdo lloj sëmundje, Kancerin/HIV/Tubën e bllokimit/etj.
  5) Nëse doni të tërheqni dikë në jetën tuaj.
  Whatsapp: +2348032246310
  Email: [email protected]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *