• |
ide | kryesore

Yuri Kim nuk i ndahet Kuvendit, sot takon Taulant Ballën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka mbërritur për të tretën ditë radhazi në kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë.


Ambasadorja po zhvillon një takim me kreun e grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla.


Dy ditë më parë Kim zhvilloi takim me kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla ndërsa dje u takua me kreun e grupit parlamentar të PD Enkelejd Alibeaj, të cilin e njohu edhe si kryetar të PD-së, çka prodhoi zhurmë të madhe.

Lexo më tej: Yuri Kim vijon misionin e përçarjes së opozitës 

 


13 Comments

  1. Sikur t’i benin nje zyre ne Kuvend derisa te zgjidhet Presidenti ndoshta do ishte me pak e lodheshme per zonjen Kim, pasi i duhet te takoje ca deputete nje e nga nje qe te mos kete surpriza ne votim.

    1. Gjeti tenxherja kapakun,e treta e verteta.Ky takim tregon fytyren e vertete te ilegjimitetit te politikes ne kete vend.

  2. Percarjen me prodhim zhurme po e krijoni ju me ne krye zagarin dhe kulshet qe e ndjekin nga pas. Per momentin duhet ndare mendja, o me USA, o me BRSS.

  3. që pas fitores së qartë të Ramës, edhe pse me 10 vota, del që fitues ishte Basha. Gjithsesi, edhe nëse merret e mirëqenë si fitore demokrate, gjë të cilën s’e pranon as vetë Ristani sot, bilanci është gjithsesi i zymtë për Berishën në raport me PS-në dhe Ramën, por më pak i zymtë në raport me Bashën.

    Basha ka humbur 4 palë zgjedhje në 8 vjet. Berisha, në 21 vjet, nga 92-shi, deri në 2013-ën, ka humbur 8 palë zgjedhje.Shpellkaret komuniste te salihut ne lufte me amerikonen qe e bere salihun e liken te ulurasin nepr rruget e tirones

  4. Kimete Lapangjozja,e meriton nje zyre,ne Parlament,madja t’a bejne edhe si dava N/Kryetare Nderi,te Parlamentit,se po shpenzon shume benzine,me vajtje-ardhjet ne Parlament.Ndersa per ne PD,nuk mund te shkoje me,prandaj ja ka deleguar te derguarit te posacem ,te saj,per te bere allishverishe (nese i shkojne),me-ose-per Sali Berishen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.