• |
ide | kryesore

Zjarr në një spital në Selanik, të paktën 20 persona të bllokuar në godinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një pavijonin e një spitali në Selanik raportohet që të ketë rënë zjarr. Sipas mediave greke në momentin që ka rënë zjarri në pavijon ndodheshin 20 pacientë.


Në vendin e ngjarjes ndodhen 11 zjarrfikëse. Dyshohet që brenda godinës të ketë pacientë dhe personel mjekësor të bllokuar. Drejtori i spitalit Diamantis Chloros është shprehur se pavijoni ku ka rënë zjarri është mbushur me tym.


Ndërkohë, brigada e zjarrit është aktualisht duke asistuar në evakuimin e pacientëve dhe infermierëve.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.