• |
ide | kryesore

12 pyetjet e qeverisë/ Si iu përgjigjën shqiptarët (Shifrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pyetësori i Këshillimi Kombëtar nga qeveria për qytetarët nisi më 19 janar dhe u mbyll më 31 mars. Të gjitha pyetjet kishin marrë përgjigje pozitive nga shumica.


PYETJET DHE REZULTATET: 


Nënat me fëmijë të mitur duhet të kenë mbrojtje të veçantë sociale nga shteti
431 881 – PO

73 233 – JO

26 111 – NUK E DI

Të ashpërsohen dënimet për autorët përsëritës të krfimeve
431 881 – PO

73 233 – JO

26 111 – NUK E DI

Të mbrohen nga shteti ata që denoncojnë pagat fiktive nga punëdhënësit
353 243 – PO

120 898 – JO

36 017 – NUK E DI

Pensionistët që punojnë të mos paguajnë kontribute shoqërore
332 090 – PO

136 041 – JO

38 631 – NUK E DI

Emigrantët që depozitojnë kursimet në Shqipëri duhet të marrin amnisti të plotë
332 093 – PO

120 360 – JO

53 336 – NUK E DI

Të legalizohet kanabisi për qëllime mjekësore
308 992 – PO

148 092 – JO

51 051 – NUK E DI

Të paraqitet certifikata e vaksinimit në çdo ambient të mbyllur
210 235 – PO

265 040 – JO

29 389 – NUK E DI

Të ashpërsohen masat kundër evazionit fiskal
327 055 – PO

135 912 – JO

38 570 – NUK E DI

Qeveria të marrë masa më të ashpra nga persona apo subjekte që ndotin hapësirën publike
348 075 – PO

85 980 – JO

31 152 – NUK E DI

Të pezullohen gjyqtarët dhe prokurorët që nuk kanë kaluar vetingun
372 098 – PO

97 551 – JO

33 080 – NUK E DI

Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut për të vijuar procesin e anëtarësimit në BE
343 420 – PO

96 910 – JO

72 871 – NUK E DI

Ballkani i hapur ka pasur ndikim pozitiv apo jo
303 018 – PO

134 879 – JO

79 666 – NUK E DI

Kryeministri Rama tha në konferencën për shtyp të enjten se ministritë përkatëse do të nisnin punën për të zbatuar të gjitha opinionet e qytetarëve dhe herët a vonë 12 pikat do të realizoheshin.

18 Comments

 1. vallai mire ebere, se po ti beje nga mendja jote do fillonin te cirreshin keta palo gazetar qe kemi ne ketu neper studio. bravo

   1. Iraq: We don’t have chemical weapons.
    US: Yes, you doo
    While North Korea: We not only have chemical weapons and nuclear weapons 😉, we will attack you as well.
    US: Understandable, have a nice day Mr. Kim!

  1. O matuf, po te mos donte ti bente nga mendja e vet, bente REFERENDUM! Fakti qe ka bere kete pacavure patronazhistesh me letra bakalli dhe ne ate %, tregon se e ka ndare mendjen te beje ate qe ka pasur ne mendje te beje. Thjesht j’ua servir kete ambalazh qypave si ty qe te kujtoni se vertete ju pjerdhi opinionin tuaj.
   Si ka mundesi qe te 12 pikat kane pergjigje “Po”, si nuk doli te fitonte nje “Nuk e di” apo “Jo”?😂

 2. E pastaj? Çfare, ka ndonje vlere ligjore ky pyetesor? Nga te gjitha pyetjet vetem dy i ineresojne palloshit. Kanabisi dhe leket e droges. Nese ka bythe le ti vendose ne program elektoral ose ne referendum.

 3. legalizimi nese kontrollohet forte nga shteti do jete nje bonus i madh per ekonomine edhe per punesimin, thjesht nuk duhet abuzuar. respekte

 4. Hahahaaa o Pallosh Rama, c thote populli ben partia dhe c thote partia ben populli. Po kujd do me ia hedh ti mor psikopat

 5. Po kush i beson ato, te besosh keta qe te vrasin naten e te qajne diten?. Pastaj Shqiperia ka probleme madhore, keto jane ceshtje dytesore per shqiptaret. Kanabisi eshte i ndaluar dhe shumica e te rinjve e blejne lirshem ne qendrat e banimt apo ne afersi te shkollave, jo me t’a legalizoje kur dihet qe shteti jone eshte inekzistent . Ne nuk jemi te sigurt cfare hame, ne nuk dime sa shqiiptare jetojne ne Shqiperi jo me te kontrollojme kanabisin “mjekesor” .Vetem Saimir Tahiri e bente kete pune mire por edhe ai ra hero.

  1. I NUMEROI dhe CERTIFIKOI zyra e Kryeministrit.

   Ca tallje bythe me KUSHTETUTEN dhe Ligjin.

   Pergjigjet dolen si I donte bytha.

 6. Pergjigje injorantesh, pensionistesh qe skane pune dhe flasin per ashpersime masash, per tja futur biznesit dhe per te rritur presionin ndaj atyre qe punojne. Te pezullohen gjykatat psh? Po prezumimi i pafajesise?! po sot, pak probleme ka me mungesen e Gjykatave, por ta mbyllim fare? po nese shteti te vjen si te 5 maji e te prish per kokrren e qefit shtepine, apo do ankoheni te keshilli i lagjes dhe bashkia kunder kryetarit te bashkise? idiotesira me oke, qeveri qe deshiron te thote neser ne beme sic na tha populli duke hequr pergjegjesine. Jam i sigurt se nese sheh kush eshte pergjigjur jane te gjithe 70 vjec e lart

 7. Dhe ne i besuam rezultatet. Ju po vidhni votat perpara komisionereve, e jo ne tryezen e zyres tuaj. Mashtruesaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 8. Aldo Bumçi: Berisha është si mali i Dajtit, ku pyet ai për letrat e bakallit nga SHBA,besoji salih karaxhic berishes per krimet qe ka bere o shpellkare te salihut

 9. O ti i pa emër i 12:54 PD dhe krejt demokratët ta shkërdhefshin familjen dhe farefisin me radh se këtu s’bëhet fjal për Bumçin dhe PD mor der patronazhisti

 10. Qe kur u hosdh idea e ketij “pyetsori” nga i gjati ine , une thash se kjo do jete nje menyre per ligjeruar nje afere korruptive . Mbas çdo inisiative apo show publik qe ti ndermerr , fshihet nje megavjedhje o i gjati ine . Sa kohe qe ti te jesh ne pushtet te njejten kenge do degjojme e te njejtin film do shohim . Vjedhjet e tua , me ligj apo pa ligj , do te perfundojne kur ti te largohesh perfundimisht nga pushteti o xhepist . Derman ky vend do beje , kur ti dhe kelyshet e hajnise qe ke nga pas te burgoseni . Largimi yt dhe i sektit antishqiptar mavi , eshte domosdoshmeri imediate .

 11. Ky eshte nje proces i njeanshem, jo transparent, manipulativ, propogandistik, mashtrues. Vetem Referendumi duhet ti jape pergjigje ketyre pyetjeve dhe te legjitimoje veprimet qe rrjedhojne. Rama vetem abuzon dhe mashtron me pushtetin e vjedhur. Duhet larguar njehere e meoare per te mos e rrisi koston e se keqes ndaj shqiptareve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.