• |
ide | kryesore

Rama: Absolutisht do ta legalizojmë kanabisin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama tha se qeveria do të bëjë gjithçka që kanë kërkuar qytetarët, përfshirë edhe legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore.


61% e shqiptarëve janë shprehur pro legalizimit të kanabisit për qëllime mjekësore në vendin tonë.


Është ky rezultati i publikuar nga kryeministri Edi Rama, pas procesit të Këshillimit Kombëtar.

“Ne do të bëjmë ashtu si shprehen qytetarëve, do të legalizojmë absolutisht kultivimin e kanabisit për qëllime mjekësore, nuk ka fare dilema për këtë”, tha Rama.

Lexo më tej: Formulari i Ramës/ 61% pro legalizimit të kanabisit 

20 Comments

 1. Shyqyr nje gje pozitive. Kush do me e pi e pi dhe tani, po u legalizu thjesht nuk do bejn me para grupet e krimit dhe po te behet sic duhet edhe shteti do ket te ardhura te mira. Per te mos fol per turizmin, pse te shkojn njerezit ne Holland qe kushton nje hale me lek.

 2. po hajde ta kuptojne keta o edo se cdo te thuash ti me kanabis medicinal, kujtojne qe do plasi hashashi rruges se dy pare mend kane. me pelqeu interpretimi, bonus i madh do jete per ekonomine

  1. Po dhe tani po mbyten me hashash. Vari lesht, kush e pi e gjen. Vret dhe ropt e shpise per te gjet lek.

 3. legalizimi nese kontrollohet forte nga shteti do jete nje bonus i madh per ekonomine edhe per punesimin, thjesht nuk duhet abuzuar. respekte

 4. Mbas çdo inisiative qe ti ndermerr , fshihet nje megavjedhje o i gjati ine .
  Pse nuk bene referendum o xhepist ?

 5. Kryeqelbesira i don femijet tone te vdekur!!!kryehajduti tani do te jete dhe bosi I kanbisit !!!Vjedh vjedh dhe tani ti shohi femijet rrugeve te vdekur nga drogat!!!

 6. Tani me legalizimin e droges don te realizoje qellimin e tij per sa me pak te rinj qe te jetoje si mbret ky superhsjdut me rracen e keqe qe e rrethon🤮🤮💩🤮👎 thotë:

  Pasi vodhi cdo cep te shqiperise tani don te beje ate qe dhe lufta nuk e ben!!Te helmoje brezin e ri !!!Ky eshte qellimi i ketij Monstre!!! Qe te mbijetoje kjo fare e poshter don te vrasi femijet tone!!!Ku jeni o nena Me kriminel se Putini eshte kjo monster!!!

 7. Kjo eshte nje mundesi e madhe rritje ekonomike dhe punesimi. sespe kjo gje tashme po behet ne te zeze dhe me legalisimin e kanabisit mjeksore do ulet niveli i kriminalizimit dhe perdorimi i kanabisit ilegalisht

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.