• |
ide | kryesore

Meta për Bashën: U thashë me këtë kec do rrëzoni Edi Ramën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ishte mjaft i ashpër me ish-kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha për të cilin tha se e tradhtoi në kauzat e tij.


“Presidenti ishte i minuar dhe nga lidershipi i opozitës dhe i minuar edhe nga ish-partia e tij, që me ose pa dashje me tradhtoi duke mos më mbështetur në të gjithë idetë dhe qëndrimet e mira si President” – tha Meta në Syri TV duke shtuar se vendi i tij pas lënies së mandatit në korrik do të jetë në opozitë.


“Nje nga angazhimet e mia ne te ardhmen do te jete qe qytetaret te flasin nepermjet referendumeve dhe jo nepermjet “Keshillimeve”. Me 25 korrik 2022 opozita do ridimensionohet.

Opozita ka qene e kapur dhe e shitur. Ndaj ndodhi ajo qe ndodhi me 25 prill. Madje e kam paralajmeruar me herët: Pse me këtë kecin (Lulzim Bashën) ju do përmbysni Ramën?” – u shpreh Meta që tha prerë se “nuk do të pranojë asnjë propozim për një mandat të dytë si President”, por duke e lënë të hapur se mund të ndodhë “pas 25 vitesh ndoshta”. ©LAPSI.al


8 Comments

  1. Po ti je vet sa nje kec skrapari o katunar Cepani I vjen Edi Rames deri te kari po ashtu dhe kurva e Shallvareve Monika qe e qinim per nje pjate supe te shkolla 20 vjetori

  2. Hahaha, cepanaku i Skraparit, koke shqope, qe jeton ne Tirane dhe ecen sikur ka nje tufe me dhi perpara qe i con per kullote ne repirat e Tomorit.
    Mjere, mjere, mjere Shqiperia ku perfundoi mbas regjimit vicidilist.

  3. Qenkan leshuar bq e PS ne sulm. Ose jane ata kolona e 5te ende rri pa turp ne PD edhe pse gjykata i ka heq te drejten per te mbajt poste ne PD. Opozita do jete e forte dhe do ndryshoje kete qeveri te qelbur, kete ndryshim e ka ndjere dhe kokzbathi qe kur i do qejfi e ben Ramen te dhjese ne breke si psikopat! Jepi Like po te prisnim, prije opoziten bashke me Salen na shpeto nga ky vampiri me kartele!

    1. Patjeter o dumbabist. Sala si mesia, vetem ai mund tju shpetoj. Ka 30 vjet qe eshte ne politik. 15 vjet ne pushtet, vec ka vjedh e ka sundu. Tani qe eshte 80 vjec dhe non-grata, tani po. Si nuk e kupton o mjeran qe ai ska ardh per te shpetu ty, po per te shpetu veten dhe familjen

    2. Patjeter o dumbabist. Sala si mesia, vetem ai mund tju shpetoj. Ka 30 vjet qe eshte ne politik. 15 vjet ne pushtet, vec ka vjedh e ka sundu. Tani qe eshte 80 vjec dhe non-grata, tani po. Si nuk e kupton o mjeran qe ai ska ardh per te shpetu ty, po per te shpetu veten dhe familjen .

  4. Po more kar po. Ta gezojm Ramen perjet se me shum shance kishte Basha sesa koalicioni non-grata. Loqe njeri, se mos del nga mali me gropa o Alende.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.