• |
ide | kryesore

Shefi i NATO-s: Bota duhet të përgatitet për një luftë të gjatë

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar se bota duhet të përgatitet për një luftë me “afat të gjatë.


Stoltenberg tha se lufta mund të zgjasë për javë, muaj apo edhe shumë vite, duke shtuar se aleatët po “i impononin kosto të rënda” Rusisë përmes sanksioneve për të ndihmuar në shkurtimin e kohëzgjatjes së konfliktit.Ai shtoi se nëse lufta do të zgjasë për një kohë të gjatë, rreziku është kryesisht tek populli i Ukrainës “i cili do të vuajë më shumë, që do të përjetojë më shumë vdekje dhe shkatërrim”.

“Por sigurisht, për sa kohë që lufta vazhdon, do të ketë rrezik për përshkallëzim përtej Ukrainës dhe kjo është ajo në të cilën NATO është fokusuar, për të parandaluar atë përshkallëzim”, shtoi ai.8 Comments

 1. Po pse duhet te pergatitet bota per nje lufte te gjate o te qifsha robt. Pse ju do bytha ju dhe disa politikaneve te semure menderisht

 2. Keta e dinin kur si dhe sa do zgjase virusi, kur si dhe sa do zgjase lufta. Keta i dine te gjitha ca do ndodhe dhe si e sa do zgjase dhe e vetmja arsye qe jane kaq nostradamus ne parashikim eshte se i sajojne vete.
  Beje mire beje vete…dhe e hajne delet qe flene gjume.

 3. Po ukraina sikur e mori para rusin..e mbyti me embelsira te helmuara dhe me llastiqe. Ruset skishin as buke te hanin para 2 javesh..skishin karburant..po qanin..kush po lufton dhe qenka pergatitur te luftoje gjate?!!

 4. Sa i zellshem je per komentet pro skitëve mor kelysh!
  Po pse komenton 3 here?
  Nuk te del 1 koment?

  Te shkerdhefte Stalini dhe Putini qenin!

 5. A do te udheheqe Zelenski kete lufte te gjate?

  Muri i Berlinit ra fale marreveshjeve politike dhe po keshtu pa luftera u shperbe Bashkimi Sovjetik, sepse ne krye te politikes kishte burra shteti.

  Mos valle lufta, gjithnje opsion tragjik, ka dale te rend te dites sepse mungojne ne ditet tona politikane vizionare e burra shteti edhe ne vendet me te fuqishme te botes?

  Ndoshta kjo eshte nje aresye mes te tjerash, por shume e rendesishme per te siguruar paqen.

 6. Snakes in Suits, Revised Edition: Understanding and Surviving the Psychopaths in Your Office
  by Paul Babiak (Author), Robert D. Hare (Author)

  TA MESOJE MBARE BOTA SE KUSH JANE KETA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *