• |
ide | kryesore

Sherri me burrin sajesë?/ Sekretarja e gjykatës së Lezhës mund të jetë rrëmbyer

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mediat kanë publikuar detaje të reja në lidhje me zhdukjen misterioze të krye-sekretares së Gjykatës së Lezhës, Klaudia Marku, e cila alarmoi policinë. Nëna e dy fëmijëve u zhduk nga banesa pa dhënë asnjë sqarim.


“News 24” raportoi se 34-vjeçarja kishte 3 ditë që ishte zhdukur nga banesa, ndërkohë që vetëm pas 48 orësh bashkëshorti i saj ishte paraqitur në polici ku edhe kishte bërë denoncimin për zhdukjen.


Sipas të njëjtave burime një tjetër pistë që po hetohet, është edhe ajo e një rrëmbimi për disa dosje që lidhen me çështje pronësie, kjo edhe për shkak të punës që ajo bën si sekretare në Gjykatës e Lezhës. Thuhet se për këto çështje ka pasur konflikte.

Aktualisht policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Gjatë marrjes në pyetje, 34-vjeçarja, nënë e dy fëmijëve, ka deklaruar se ka qëndruar në një hotel në Lezhë dhe se i ishte bllokuar dhe celulari.

“Vetëm kur e kam marr vesh nga media që po më kërkojnë”, ka thënë ajo. Mësohet se gjendja e saj psikologjike paraqitet e rënduar pasi ka marrë vesh se lajmi i saj ka qarkulluar në media. /Marrë nga BW


1 Comment

 1. Before I went to sleep, my wife was complaining to me: “This Russia is such a bad country, if Ukraine wants to join NATO, it is their business and freedom, Russia has no right to intervene. This is just an excuse for Russia to invade Ukraine.”

  I said nothing, got out of bed and went to the kitchen, before returning to bed with knife in my hand. I told my wife: “Let’s go to sleep”

  Upon seeing the knife, my wife sat up abruptly and looked at me with wide eyes. “What are you doing? Sleeping with a knife?!” she exclaimed.

  I replied: “Don’t worry about it, let’s go to sleep. Besides, me sleeping with a knife is none of your business and it is my freedom.”

  My wife said: “You’re crazy! How can I sleep when you are lying next to me with a knife? What if you accidentally cut me?”

  I replied: “Well, you don’t even trust your own husband, how can you expect Russia to trust Ukraine? Sleeping with a knife is like Ukraine joining the NATO.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.