• |
ide | kryesore

Sondazhi/ Kë preferojnë tiranasit mes Ramës, Bashës, Berishës dhe Veliajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pjesa më e madhe e qytetarëve të Tiranës kanë mendim pozitiv për kryeministrin Edi Rama (43%). Lideri i dytë për të cilin tiranasit kanë mendim më pozitiv është kryebashkiaku Erion Veliaj (40%).


Mes liderëve të opozitës, ai që gëzon mendim më pozitiv tek qytetarët e Tiranës është ish kryeministri Sali Berisha (25,3%), më pas ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha (8,6%) dhe në fund Monika Kryemadhi (7,6%).


Për qytetarët e Tiranës, liderët politik që perceptohen më negativisht janë kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi (89,5%) dhe Lulzim Basha (86,7%). 71% e qytetarëve të Tiranës kanë mendim negativ për ish kryeministrin Sali Berisha.

Mes socialistëve, Erion Veliaj perceptohet negativisht më shumë (57,3%) sesa kryeministri Edi Rama (53,9%).

Nëse shohim vetëm ata qytetarë të Tiranës që në vitin 2021 votuan Partinë Demokratike, pjesa dërrmuese (66%) kanë mendim pozitiv për ish-kryeministrin Berisha. Vetëm një në pesë (20%) tiranas që votuan PD-në në zgjedhjet e fundit parlamentare kanë mendim pozitiv për ish-kryedemokratin Lulzim Basha.

Gjetjet janë të Barometrit në Euronews Albania, kryer nga MRB dhe DataCentrum në datat 15-25 Mars në nivel lokal të bashkisë Tiranë, me 1000 intervista ballë për ballë në familje.

17 Comments

 1. 25.3 % e Tiranes voton Berishen ??hahaha do jete sondazh i pacavures Lapsi S’ka Tirana kurre 23 % cecene te tokes xanum….

  1. Cfare titular idiot????

   Por edhe ne baze te ketij sondazhi te manipuluar, 54% e ” tiransve” dhe 60% e tyre kane mendim negativ per Ramen dhe Veliajn.

 2. Tiransit si pederaste qe jane preferojne pederastet si puna e Erionkes dhe Edes.Ata qe e mbajne veten per tirans te vjeter kurre nuk kan punuar pune te renda. Gjithmone I kan bere hysmet rakise dhe politikes.

 3. Po ca tiranasit, jane gjithe patronazhsitet me banim ne Tr, ato hafijet e Enverit qe erdhen ne vitet nga vitet 60 qe qinin plaken e vet per Partine dhe 100,000 patronazhistet e sotem qe jane futur neper ministrira nga 2013 e ketej.

 4. Ca preferojn tironsit???? Ku ka ngel tirons ntirone mer ju shkerdhefsha rrobt. 85% e atyre qe jan pyt sdine ku bje selvija.

 5. Delet spiunet nenpunesit kurvat lezbiket ATA TE ORGJIVE DUAN ERIONIN DHE EDIN PRA ATA TE TIPIT GRISELDA JOLEZA…….!!!!!!!!!!!!!!

 6. Sondazhi edhe mund te merret i vertete,por shikoni,sikunder edhe shenohet:Tiranasit,kane simpati…..Por a e dini,se kush jane tiranasit?Jane ata banore te ardhur ne Tirone,prej vitesh…,pervec banoreve autoktone tironca. ..Keta te fundit as mos e mendoni se e begenisin Urevajgurorsin,dhe sidomos Ramen,qe edhe vete,nuk e ka te kjarte,se nga eshte (sepse,ne disa prenoncime,ka treguar origjine te ndryshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.