• |
ide | kryesore

Video/ Barcelona shmang humbjen vetëm në fund: nuk shkon mirë as për West Ham, fiton vetëm Braga

-Instant, F1, Sport, Video

Feston vetëm Braga në përfundim të ndeshjeve të para çerekfinale të Europa League. Portugezët janë skuadra e vetme që ka fituar ndeshjen e parë drejt gjysmëfinales, duke mposhtur Glasgow Rangers 1-0 falë Abel Ruiz. Dy ndeshjet e tjera të mbrëmjes përfunduan 1-1: në Frankfurt Barcelona iu kundërpërgjigj me F. Torres golit të mrekullueshëm të Knauff, ndërsa West Ham ndaloi Lyon, edhe pse e luajti pjesën e dytë me dhjetë lojtarë. Vendosën golat e Boëen dhe Ndombélé.


EINTRACHT FRANKFURT 1-1 BARCELONA
Barcelona merr barazimin në fushën e Eintracht dhe shtyn verdiktin për kualifikimin për kthimin në Camp Nou. Në Frankfurt përfundoi 1-1 me shumë raste nga të dyja palët: miqtë ishin të rrezikshëm me Ferran Torres dhe Aubameyang, vendasit me Soë. Bilanci u prish tre minuta në pjesën e dytë kur Knauff gjeti një të djathtë të mrekullueshme nga jashtë zonës, në zhvillimin e një goditjeje këndi, për t’i dhënë epërsinë gjermanëve. Lindstrom e humbi goditjen e mundshme të nokautit, në asistin e Kostic dhe katalanasit nuk falën, duke barazuar në minutën e 65 me Ferran Torres në fund të një dialogu të vlefshëm me Frenkie De Jong. Në fund, Eintracht mbetet me dhjetë lojtarë për përjashtimin e Tutës, i cili mori kartonin e dytë të verdhë për një ndërhyrje të pakujdesshme ndaj Pedrit. Rezultati 1-1 mbetet deri në fishkëllimën e trefishtë dhe nuk prishi ekuilibrin në funksion të ndeshjes së kthimit.


WEST HAM UNITED 1-1 LYON
Lyon kthehet nga Anglia me një barazim dhe një valixhe plot keqardhje. Francezët barazuan 1-1 në fushën e West Ham, pa përfituar nga epërsia numerike që patën gjatë gjithë pjesës së dytë. Hammers nisin fuqishëm ndeshjen dhe luajtën më mirë, duke thirrur Lopes të ndërhyjë në tentativën e Benrahmas, por ata e ndërlikuan jetën e tyre me kartonin e kuq për Cresswell, fajtor se pengoi Dembélé, që ishte nisur në kundërsulm drejt zonës së penalltisë. Me një lojtar më pak për gjithë pjesën e dytë, anglezët gjetën edhe avantazhin në minutën e 52, me Boëen që shtyu në rrjetë topin e devijuar nga një mbrojtës. Lyon nuk mund të pajtohej me rezultatin dhe reagoi menjëherë duke barazuar në minutën e 66 me Ndombélé, i cili nga dy hapa larg mbështeti në rrjetë një krosim të ulët të Tetê, i cili u devijua keq nga Areola dhe Fredericks. Në Francë do të nisë sërish nga një ekuilibër absolut.

SC BRAGA 1-0 RANGERS
Fituesi i vetëm i mbrëmjes së Europa League është Sporting Braga, që mundi 1-0 Glasgow Rangers. Portugezët kishin një qëndrim më sulmues dhe shkuan afër shënimit në dy rrethana në pjesën e parë. Britma e gëzimit e Hortes u mbyt në fyt dy herë: në minutën e 25 kur e djathta e tij goditi shtyllën dhe pak minuta më vonë me vendimin e VAR për t’i anuluar golin për një faull të mëparshëm. Ndeshja u vendos më pas nga vërshimi i Abel Ruizit në minutën e 40: lojtari 22 vjecar shënoi në hyrje të zonës me të djathtën, duke befasuar portierin në shtyllën e afërt. Skocezët krijuan pak ose aspak, ndërsa Braga mbrojti avantazhin. Në kthim, Rangers do të duhet të përpiqet të përmbysë rezultatin për të arritur gjysmëfinalen.

Quarter-Finals Europa League
RB Leipzig 1-1 Atalanta
Eintracht Frankfurt 1-1 Barcelona
SC Braga 1-0 Rangers
West Ham United 1-1 Lyon


1 Comment

 1. Unë po e ndaj këtë dëshmi për partnerët që vuajnë në marrëdhëniet e tyre, sepse ka një zgjidhje të qëndrueshme.

  Burri im më la mua dhe 2 fëmijët tanë për një grua tjetër për 3 vjet. U përpoqa të jem e fortë vetëm për fëmijët e mi, por nuk munda t’i kontrolloja dhimbjet që më mundonin zemrën. Isha i lënduar dhe i hutuar. Unë kisha nevojë për ndihmë, kështu që bëra disa kërkime në internet dhe hasa në një faqe ku pashë se Dr. DAWN ACUNA, një magjistar, mund të ndihmojë të kthehen të dashuruarit. E kontaktova dhe ajo bëri një lutje dhe magji të veçanta për mua. Për çudinë time, pas 3 ditësh, burri im u kthye në shtëpi. Kështu u ribashkuam përsëri dhe kishte shumë dashuri, gëzim dhe paqe në familje.

  Ju gjithashtu mund të kontaktoni Dr. DAWN ACUNA për zgjidhje të shpejtë.
  1) Nëse dëshironi të ribashkoheni me të dashurin tuaj.
  2) Nëse keni nevojë për paqe / gëzim / lumturi në martesën tuaj.
  3) Nëse dëshironi të trajtoni infertilitetin.
  4) Nëse dëshironi të kuroni çdo lloj sëmundje, Kancerin/HIV/Tubën e bllokimit/etj.
  5) Nëse doni të tërheqni dikë në jetën tuaj.
  Whatsapp: +2348032246310
  Email: [email protected]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.