• |
ide | kryesore

Hakmarrja/ Rusia dëbon 45 diplomatë polakë

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit

Ministria e Jashtme ruse tha se do të dëbojë 45 diplomatë polakë nga Rusia të premten, pasi Polonia dëboi 45 diplomatë rusë.


“Si përgjigje ndaj veprimeve jomiqësore të Polonisë për dëbimin e diplomatëve rusë, bazuar në parimin e reciprocitetit, u deklaruan 45 punonjës të Ambasadës së Republikës së Polonisë dhe konsullatat e përgjithshme të Republikës së Polonisë në Irkutsk, Kaliningrad dhe Shën Petersburg, persona non grata”, tha Ministria e Jashtme ruse në një deklaratë të publikuar në Telegram.


“Ata duhet të largohen nga territori i Federatës Ruse para fundit të ditës së 13 prillit. Nota përkatëse iu dorëzua ambasadorit të Polonisë në Rusi”, thuhet në deklaratë.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.