• |
ide | kryesore

Këlliçi: Garoj për kryetar të PD vetëm nëse tërhiqet Berisha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti i PD-së Belind Këlliçi deklaron se nëse Sali Berisha do të tërhiqej nga gara, do të kandidonte për kryetar i Partisë Demokratike.


Në emisionin e “Zonë e Lirë” të Arjan Çanit, Këlliçi la të kuptohet se me Berishën në lojë nuk ka vend “për garë”.


“Sa shanse ka të bëhem kryetar i PD-së nëse doktori tërhiqet nga gara? Kjo do të ishte interesante, ky është i vetmi skenar.
Por doktori njihet për një detaj që unë kam thënë dhe këtu tek ty: “Nuk bën hap pas, nuk e njeh indietro” – tha Këlliçi. ©LAPSI.al


6 Comments

 1. Mediat e Ilir Metës e bënë kandidat për president të Shqipërisë, revoltohet Ramush Haradinaj: Shpifje ordinere, nga mercenarët e Tiranës,ja dhe nje politikar klasik i pd e ardhmja

 2. Shko mor bq. Kaq i ri dhe lepijesh pa fund.
  I thurr lavde udheheqesit. Brezi ri ky. Ka frike nga Berisha akoma turp!!!

 3. Te degjosh nga nje i ri, te deklaroj. Se nuk mund te luftoj per kryetar se nuk mund ta mund sali berishen. Kjo tregon se ku eshte karandisur partia qe dikur shqiptaret kishin shpresa.
  Kjo eshte ajo qe krijoj perbindshi berisha. Un jam partia un jam perendia. Pa mua nuk ka kuptim asgje, dhe vet jeta nuk ka kuptim.
  Ky eshte kulmi i injoronces, qe ka kllaposur ate parti. Pa perjashtim jeni te gjith injorant, dhe te tredhur.

  1. Ku jame mbledh gjithe keta pederastet.
   Ky eshte dhendri shokut xhemal. Eshte kollone e 5 ne PD. PD me mire te shkrihet. Na hapen n😳barkun me kete idiotlleqe. Njerez te tredhur, pa ide.

 4. Ik mer jevg thuthuq. Deri tani na cat k**** se ne demokraci flet vetem vota dhe nuk mund te vihen kushte….
  Tani perdridhesh si kurvat.

  Githsesi eshte fakt qe kur Berisha arriti te heqi Bashen mbas 8 vjetesh ne krye te PD, ai edhe nese nuk kandidon vete mund ta heqi cilindo kandidat kur ti teket.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.