• |
ide | kryesore

Me jelek antiplumb dhe e rrethuar nga ushtarë, presidentja e KE mbërrin në Bucha: Pamë fytyrën mizore të Putinit! (FOTO)

Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka vizituar qytetin Bucha pranë Kievit në Ukrainën veriore, aty ku trupat e civilëve u gjetën të shtrirë në rrugë pas tërheqjes së Rusisë.


“Është e paimagjinueshme që ka ndodhur këtu. Po shohim fytyrën mizore të ushtrisë së Putinit“, tha von der Leyen gjatë vizitës së saj në Bucha.


Von der Leyen u shoqërua nga kryeministri ukrainas Denys Shmyhal, Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep Borrell dhe kryeministrin e Sllovakisë Eduard Heger.

Pamjet e tmerrshme të masakrës njerëzorë në Bucha të Ukrainës, ku qindra persona u gjetën të vrarë dhe të hedhur përtokë, shkaktuan një sërë reagimesh nga liderët e BE dhe SHBA, të cilët premtuan më shumë ndëshkime ndaj Rusisë.

Kjo e fundit, nuk i ka pranuar këto krime, duke i quajtur fotot e publikuara si ‘provokim’ ndaj Moskës.


8 Comments

  1. CA PE MOJ SHURRE
    SI E VRISNI KESHTU TE VERTETEN??
    EDHE IRAKU KISHTE ARME TE SHKATERRIMIT NE MASE

  2. I LUMTE PUTINIT QE KA ARME BERTHAMORE
    SE JU E SHKATERRUAR IRAKUN ME MASHTRIME DISAJAVESHE ME VIDEO DHE PAMJE SATELITORE
    SE GJOJA KISHTE ARTE TE SHKATERRIMIT NE MASE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *