• |
ide | kryesore

Kongresi PS, Rama falënderon Erdoganin dhe Princin e Emirateve për rindërtimin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur fjalën e tij në pjesën e dytë të punimeve të Kongresit të Partisë Socialiste. Për rindërtimin ai falenderoi Erdoganin dhe Princin e Kurorës së Emirateve të Bashkuara Arabe. 

Ai tha se krenaria e tij më e madhe si socialist janë shtëpitë falas që u ndanë pas tërmetit ndërsa theksoi se kudo është përdorur buxheti i Republikës së Shqipërisë. Megjithatë, nuk mungoi falënderimi për presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan dhe për princin e kurorës së Emirateve të Bashkuara Arabe


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *