• |
ide | kryesore

Nis Kongresi i PS, luhet edhe himni i Ukrainës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Ka nisur punimet Kongresi i Partisë Socialiste. Pas himnit kombëtar, tenorët nisën të këndojnë edhe himnin e Ukrainës, si shenjë solidariteti me luftën që po zhvillohet aty. “Siguri-Përkujdesje-Zhvillim”, ky është slogani i këtij Kongresi, ku nuk është se priten surpriza, të paktën në kabinetin qeveritar. ©LAPSI.al


21 Comments

 1. Historical hypocrites have themselves carried out the very human rights abuses that they suddenly decide warrant intervention elsewhere. thotë:

  JU ZENSHIN HAKAT E SIRISE, IRAKUT, PALESTINES,
  LIBISE DHE TE GJITHE FEMIJEVE TE VRARE ATJE
  JU ZENSHIN HAKAT E ATYRE QE VUAJNE PADREJTESISHT NE GUANTANAMO

 2. Eshte e trishtueshme tek shikon gjithe ate lukuni njerezish qe kane mbushur ate pallat kongresesh
  qellimi i vetem i te cileve eshte se si te qendrojne ne pushtet, si te zhvatin popullin e te jetojne ne
  luks duke varferuar e mjeruar shumicen e qytetareve dhe duke ua zvogeluar perdite e me teper
  hapsirat per te ndertuar te ardhmen ne Shqiperi.

 3. te gjithe jo vetem socialistet duhet solidarizohen me ukrainen pavarsisht se lideri i pd anon nga lindja e ukraines me shume se ne ukrahine

  1. Po himnkn e Jemenit pse nuk e luajten?
   Apo vk, bythezinj jane ata, Fundja ata nuk po i vret Putini por Arabia Saudite, aleatja e ngushte e aleatit tone strategjik.

 4. po ti mor lulzim bash se sdu te bej alfred cakon por me sa mbaj mend merrje fonde nga russia ndersa tani qe ta preu rrubinetin putini te shof se je merzitur me te por te pakten hidhe nje post ne instagram per solidarizim jo tmarresh mikrofonin e te flasesh se e mos po e ngaterro ukrihinen me kazakistanin qe e cliroj qim peka bashk me salen

 5. KETA JANE ZELENSKAT QE NE RAST LUFTE DO TI PERDORIN SHQIPTARET SI MISH PER TOPET E USA
  NGA 18-65 MESHKUJT TE DETYRUAR TE MOS I LARGOHEN LUFTES

 6. Sa bukur të fillosh kongresin e partisë me himnin e Ukrainës!!!
  Kurse unë budallai prisja himnin e pederasteve te Soros. Këta vërtetë janë plot me surpriza.

 7. Paskan ardhur gjithe pederastet patronazhiste te komentojne tek Lapsi.

  Nuk ke cfare part nga pederastet globaliste te Sorroes te cilit Rama I ben gojore.

  Flliqet gjithe Shqiptaret o moterqira se e di qe patronazhistet nuk ofendohen edhe po tu qish motrat.

  Po beni per Ukrainen sikur eshte atdheu I 2te I Shqiptareve nderkohe qe shumices se Shqiptareve nuk u plas se vriten sllavet me njeri tjetrin.

 8. Po ne Ukraine keshtu eshte luajtur himni shqiptar kur u sulmua Kosova o ju qifsha rob mor dylbera e dylbere mavi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *