• |
ide | kryesore

Rama: Amnistohen paratë nga puna në të zezë, por jo për kriminelët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë fjalës së tij në Kongres Edi Rama ka folur edhe për amnistinë fiskale. Ai tregoi se nuk do të legalizohen paratë e krimit dhe korrupsionit, por paratë e atyre që kanë punuar në të zezë. Më poshtë pjesë nga fjala e Ramës. 


Shqipëria pa PD ska asnjë problem, përfytyrojeni pa PS dhe shiheni. Njerëzit duan siguri për paratë që kanë mbledhur nën dyshek gjithë këto vite nga puna në të zezë, jo nga puna e zezë, ne do tja u japim këtë siguri. Paratë e krimit janë të padiskutueshme nuk diskutohet. Nuk mund të bëjmë një amnisti për kriminelët të cilitdo nivel. Me shumë respekt, të gjithë partnerëve ndërkombëtarë, të cilët kanë të drejtat e tyre dhe e kanë para këtë çështje si çështje që lidhet me të keqe, siç e shihin ata legalizimin e kanabisit.Këtë gjë e kemi vendosur dhe do e bëjmë se kjo është gjeja që u intereson shqiptarëve që kanë nxjerrë lekë nga puna dhe nuk mund të bëjmë zboir, sa herë duhn të sjellin qoftëe exdhe një shumë modeste për të blere një shtëpi këtu. Nuk është siguri që të mos e bësh këtë, aq më tepër sot, një kohë e trazuar për tërë botën. Shqipëria nuk e ka bërë kurrë këtë formalizmi, që nga dita ku ka dalë nga shpella e komunizmit. Ky është vendi që ka nivelin e përdorimit të parasë jashtë sistemit bankar në gjithë Europën, Koha për ta ndryshuar këtë fakt është tani. Këter ka thënë me forca një shumicë dërrmuese e shqiptarëve të pyetuer në Këshillin Kombëtar.10 Comments

 1. CFARE DO TE SHOFIIM ME TUTJE. E DIN CIFTI RAMASHTEJN!!!!!😆😆😆🤮💩💩😤👎👎👎 thotë:

  PARATE E CIFTIT RAMASHTEJN PASTROHEN PASTROHEN NGA MEGA LAVATRCJA. E PERTEJ DETIT NGA MIKU I LINDES !!! E. DREJTA VONON. POR HARRON !!!KY ESHTE. CIFTI ME I ZI NE HISTORINE E SHQIPERISE SE SHQYER NGA KETO IMORALE KRIMINELE!!!!

  1. I keni syte ne balle ju ??? Vendi po permiresohet ne disa aspekte duke filluar ne pastrimin e ambjenteve e deri ne rindertimin e shtepive apo mbeshtetja ne kohe krize

 2. Sidomos dhe paketa e rezistences sociale ku shtresat e varfra dhe gjysherit tane marrin mbeshtetje nga qeveria

 3. Vendi ka bere ndryshim progresiv ne ekonomi, me baza te forta duke u rezistuar veshtiresive. Po te mos kishit qene ju vendi do kish marre fund qe me pasojat e termetit, le mo pandemin apo veshtiresine e madhe te krizes ekonomike qe po kalojme.

 4. Partia Socialiste eshte e vecante sepse i perket te gjitheve dhe eshte e hapur per te gjithe.Pra duhet te ndryshoni mendje jo te mbroni saliunn qe ju nxjerr neper protesta dhe vet rri neper zyra

  1. Zhvillimi i Shqiperise eshte i “sigurte”. Kjo po zbatohet me devoteshmeri. Po shprehet ne formulen e qeverise : PKP. Qe do te thote :
   Patronazhiste/ Komuniste/ Pensioniste. Keta jane “garancia” e zhvillimit … Keta po ngelen ketu, “budallenjt” po largohen…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *