• |
ide | kryesore

Spiropali: Luftën me kanabisin e fituam, tani do ta legalizojmë për të hapur një front të ri pune

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Elisa Spiropali tha në Kongresin e PS se tani që beteja me kanabisin u fitua, do të bëhet legalizimi për përdorim mjekësor. Sipas saj ky aktivitet do të hapë fronte të reja pune. Më poshtë pjesë nga fjala e saj.


“Luftën kundër kanabisit ne e kemi fituar dhe Shqipëria ka dalë nga harta e vendeve problematike në këtë drejtim.


Për këtë shkak, e për shumë të tjera arsye, ne vëmë re që mbi 60 përqind e qytetarëve që janë përgjigjur, 309 mijë shqiptarë janë dakord që vendi të lejojë kultivimin, përpunimin e eksportimin e kontrolluar rreptësisht nga shteti të kanabisit për qëllime mjekësore, por duke vijuar ta kriminalizojë atë për trafik apo përdorim vetjak”.

“Shqiptarët gjykojnë në shumicë se një qasje e tillë do dekurajojë ilegalitetin dhe kriminalitetin e lidhur me këtë problem madhor jo vetëm shqiptar, por dhe ndërkombëtar.

Ne do e dëgjojmë zërin e tyre për legalizimin e kanabisit mjekësor dhe do hapim një front të ri pune dhe rritje ekonomike duke vënë në binarë ligjore e duke luftuar kriminalizimin e këtij fenomeni siç kemi bërë deri më sot”, tha Spiropali.


14 Comments

 1. E po kur flet kjo,puseta e ujërave të zeza.
  O Laje,po nuk të vjen populli pas ty.Grabitesja e parave publike të flasë për ekonomi..

  1. Ju paska shkuar lufta dëm, dmth?:) A ju jebi per tju shkerdhyer robt we tallni lesht me kete popull kaq hapur. Ju duhet te jua leshoje noj bume Putini aty ku jeni mbledhur te biem rehat nga hajdutet e e madiozet me kollare.

 2. Ta legalizojme e te mos e quajme kanabis por vitamina RS(Rama-spiropali) Te na rroje Skenderbeu, Zeusi, Prometeu, Krishti, Allahu, Buda, Xhuda e Djalli rama.

  1. O injorant po juve pjellat e sali berishes sikur ju komandon sali berisha me telekomand sikur ju ka ven nje qip ne kok dhe ju komandon saper ate 5 melinjoqin kjo nuk esht e vertet po esht nje shpifje nga sali berisha sali berisha hodhi nje balt siq ka ber kurse ju idjtet lifni mbrapa saliu thot 5 mljoqa ju te gjith mbrapa 5 miljoqa po keni surrat ju te permendi 5 miljon o derra te ndyre pse nuk flet per pasurin ne gjirit te lazit qe e ka sali berisha me ilir meten pse nuk flet per firmat piramidale ku i qoi sali berisha gjith ato para qe jua vodhi shqitareve pse nuk flet per komplesin partizani qe sali berisha e privatizoi dhe ja dha ne pronsi dhendrit pse nuk flet se e bija sali berishes paguheji sa zevendesi i presindetit te amerikes kur ishte sali berisha ne pushtet pse nuk flet per 97 pse nuk flet per gredecin pse nuk flet per 21 janarin pse nuk flet per floririn qe e vodhi sali berisha bashk me ilir meten apo keto ska gje sipas teje ju jeni zhytur komplet ne llum dhe shpifni per tjeret

 3. ERDHI ME BREKE TE CPUARA TANI VESH NE TE PALARE BY ...N BREKE. MENDAFSH I💩💩💩 thotë:

  HAjDUTJA DOGANAVE FOLI PER EKONOMINE 🤮🤮🤮🤮NJE GRUA QE DIN VETEM TE PERDREDHI BYTHEN EPA lARE POR QE VESH BREKE MENDFSHI TANI NGA VJEDHJET QE KA BERE DUKE NGRITUR TRARET E DOGANAVE !!!!PTYYY!!

 4. RAMASHTEJN MADAME LINDA SPRO PALET JANE HAJDUTE DHE VRASES !!!!DUAN TE MBYSIN. FEMIJET TANE TANI ME DROGE !!!! COHUNI. SA NUK ESHTE. VONE !!!

  1. O injorat ti do jesh nje agllar pa shkolle qe je pasuru me para te pista ne kohen e sali berishes po juve mir jua beri Elisa qe jua mori parat dhe i futi ne buqetin e shtetit dhe bravo i qofte Elises esht nje zonje per ta respektuar juve jua beri shum mire se ju e qvatet shqiperin juve jo parat tua merrte po juve tju rjpete fare derra te ndyre

 5. GRATE E SULIT U HODHEN NGA SHKEMBI PER TE MOS U BERE ROBINJA

  NDERSA KETO TE PS SULEN KE SORRROSISTET PER TE HUMBUR VIRGJERINE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.