• |
ide | kryesore

Berisha ‘demonton’ kongresin e PS: Ramës i ka hyrë lepuri në bark, kërcënoi dhe ledhatoi SPAK-un

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Kongresin e Partisë Socialiste, Sali Berisha e pagëzoi sot si “SPAK dhe Sali Kongres”, si edhe “Kongresi i lepurit në bark”. 

Berisha bëri një reagim të gjatë në Facebook mbi kongresin e djeshëm të PS-së, ku kryefjalë sipas tij ishte frika që kishte zënë Edi Ramën nga drejtësia.

Lexo më tej: Drejtësia nën presion? Rama nuhat tradhëtinë nga prokurorët e SPAK 

Ndërsa për SPAK-un thotë se është SPAK-u i partisë socialiste, Berisha shkruan se Rama nuk e fshehu dot frikën nga ai. “Më shpëtoni nga Sali Berisha” – e intepreton Berisha thelbin e fjalimit të Ramës.

“Por Rama dje, pjesen me kryesore te fjales se tij koprolalike e çjerrese ia kushtoi SPAK-ut te partise. Keshtu ai nen moton ‘Skape por mos guxo te me prekesh’ shpalli boterisht SPAK krijese te dashur te Partise Socialiste.

Madje megjithese SPAK sipas tij ishte krijese e tij dhe partise se tij te krimit, ai vet ishte i gatshem te ndihmonte organin e partise e te kapte per veshi e zverku zyrtaret e tij e ti dergonte ne SPAK.

Por jo vetem kaq, por ai ishte i gatshem edhe te shkonte vet e te zbulonte aty kuçedren e korrupsionit duke ju thene shqiptareve mos kujtoni se eshte ai vet, Edi Rama kuçedra e Korrupsionit.

Te dashur miq, po ato motive qe e detyruan Edvinin te ngrihet diten e enjte per te ikur nga emisioni i Opinionit kur moderatori i emisionit filloi ti shfaqi ne ekran dokumentat perveluese qe faktojne, certifikojne Ramen si kreun e organizates kriminale te djegsave, e shtyne ate t’i kerkonte SPAKut te partise te mos guxonte te kryente aktin e tradhetise se larte te interpretimit te mbeshtetjes se tij dhe te PS si dobesi dhe te guxonte te merrej me ate dhe boset e tjere ministra te organizates kriminale te incineratoreve sepse do shkrumbohej ne flaket e tyre.

Perveç ketyre, pasi presidenti i republikes Meta njoftoi krijimin prane institucionit te Presidences te Komitetit te Transparences per aferen e 430 milione eurove te djegsave, ai doli vet ne Konference Shtypi ne vend te Gjiknurit, per te cilin ishin njoftuar mediat.

I tronditur, i sfazuar dhe ne panik te thelle ai perseriti per SPAK-un e Partise te gjitha ledhatimet dhe kercenimet qe kishte leshuar ne pak ore me pare ne kongresin e partise.

Si perfundim te dashur miq, Kongresi mbaroi por ne te vertete kreut te organizates kriminale te inceneratoreve Edi Rames i hyri dhe me thelle lepuri ne bark! sb” – shkruan mes të tjerash Berisha. ©Lapsi.al 


12 Comments

 1. E VERTETE
  SORRROSIT PO I VJEN FUNDI
  BASHKE ME TE DO TE IKIN EDHE KUKULLAT E TIJ

  DUKE FILLUAR NGA ZHELJA

 2. Kongresi I kashtes pa koqe Ku gjith spiunet the hajdutet festonin shkretimin e shqiperia dhe lepiheshin Pas bythes se edvina krrristaqqqiiiit

 3. Ky e ka me te mire kongresin se e eshte konservator sic thote dhe vete dhe e njef me mire kohen e kongreseve. Qelbesira komenton per qelbesirat.

 4. bini cyrleve e thoni thashe e theme, por edi rama po qeveris tre mandate edhe pse edhe vete socialistet po cuditen se si ky rama qeveris dhe fiton, qe edhe pse manipulon e blen votat, opozita ngaterrohet ndervete dhe bota ia njeh rames pushtetin . ky eshte problemi te cilin nuk e zgjidhin kacafytjet neper portale por duhet veprim konkret per ndryshim.

  1. Po dhe prandaj te behemi gati, se do fitoj saliu. Ahh te dhjefsha opoziten. Te kush ka shpresa.
   Edhe vet saliu e di, qe eshte dicka e pamundur. Po fundja i plasi trapi atij. Ai hallin e ka te rri ne opozit, se keshtu mund ti shpetoj burgut. Pse kryetarin e opzites do fusin ne burg keta.

 5. lepurin ne bark e ke ti o malok i piset Ta ka bere bene USA dhe s’do te te ndahet deri sa te shkosh ne burg Aty do ta shofesh pidhin e nones ,do paguash per te gjitha krimet ndaj shqiptarve

 6. Plaku 80 vjec kujton se eshte akoma faktor. Ose i takon me fol ashtu se po i vjen verdalle burgu. Bashke me Shkelzen sypordhen, Argita hundcycen dhe ate demokratin e oreve te para Jamarberin e presekutuem.

  1. Me rikthimin e Doktorit edvini i ka ditet e numeruara dhe lepuri ne bark i eshte bere aq i madh saqe i dallohet nga hapsira.

   1. Cfare frike ka gjatoshi????? Do te rrije gjate ne pushtet sa te kete nje opozite me nje super komunist si Sala. Ky ka vrare dhe njerez dhe flet akoma.

 7. Tema kryesore e kongresit ishte hashash. Vidhèni sa te doni veç thoni, Berisha non grada e Meta bashkpuntori Berishs e turma voton

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *