• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rama mbërrin në Berlin, takohet nesër me kancelarin Scholz

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pasditen e kësaj të diele në Berlin për një vizitë zyrtare.


Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar vetë pamjet e pritjes në Gjermani teksa zbret nga avioni “Air Albania” që tashmë e përdor në çdo dalje jashtë vendit si ta kishte privat.


Në agjendën e takimeve është një takim me kancenelarin e Gjermanisë Olaf Scholz ditën e hënë pasdite.

Pjesë e takimeve janë edhe një me kryetaren e bashkisë se Berlinit dhe pritja nga Presidenti i Gjermanisë, Steinmeier.

“Mbërritja në Berlin për vizitën zyrtare me ftesë të Kancelarit të ri gjerman Olaf Scholz”, – shkruan Rama krahas pamjeve të postuara.

AGJENDA
Berlin, 10-12 prill 2022

E diel, 10 prill
15.05 – Mbërritja në aeroportin Berlin-Brandenburg

Ceremonia zyrtare e pritjes për Kryeministrin dhe delegacionin që e shoqëron

15.15 – Nisja drejt qytetit të Berlinit

E hënë, 11 prill

10.30 – Vizitë në ambientet e “Factory Berlin”
12.30 – Takim me znj. Franziska Giffey, kryetare e bashkisë së Berlinit
15.20 – Takim bilateral me z. Frank-Ëalter Steinmeier, President Federal i Gjermanisë
18.00 – Takim tete-a-tete me z. Olaf Scholz, Kancelar Federal i Gjermanisë
18.15 – Konferencë e përbashkët shtypi me z. Olaf Scholz, Kancelar Federal i Gjermanisë

25 Comments

  1. Dhe ky solch legeni, takon kete lyrashin.
   Pse nuk takon lexhenden sali.
   Ai eshte per tu takuar. Po fundia dhe saliu nuk e ul veten te takoj kete.

 1. Gjermania gjithmone ka qene nje mbeshtetje e madhe per shqiperine dhe kjo duket nga marreveshjet si dhe nga shume projekte te perbashketa

 2. Kur shkon per vizite zyrtare pa ndonje minster dmth se eshte vizite jo pune, por private qe hajduti e ka kerkuar vete dhe ata per miresjellje e kane pranuar! Nuk do te thote asgje! Thjeshte agjit prop i doçit hajdut!

 3. Na plasi kari se hajduti arriti ne gjermani . Le ta mbajne atje pergjithmone .
  Me qarin dalim . Nje superhajdut me pak.

 4. Shqiptarët “të fiksuar” pas targave të veçanta, mbi 8200 kërkesa në vit! I duan me inicialet e emrit dhe ditëlindje,ku salihu o zaho byrektori??

  1. lexo pak psikologji se nuk i dihet:

   Snakes in Suits: When Psychopaths Go to Work
   by Dr. Paul Babiak (Author), Dr. Robert D. Hare (Author)

 5. ndersa sekretari i partise punes,komunisti i fundit ne europe , Salih Pleh Birisha takohet me kokloqen Cim Peka hahahahaha

 6. Mire vizita? Po te ishte vertet vizite zyrtare do ta priste vete kalncelari gjerman, siç eshte protokolli… jo ca ushtare aty! Dhe meqe lajmin e pamjet ka publikuar vete hajduti forcon idene se nuk eshte i ftuar, por ka thene po vij te pije ne kafa andej nga ju: Kuptohet qe per miresjellje , nuk ja kane mohuar:!! Do i kene thene hajde bej nje vizite se ke nevoj per publicitet se ne per ty nuk na bie ndermnd si rrenacak qe e ke mbush ish kancelaren Merkel me rrena, e cila nga ana e saj eshte fyer dhe eshte skandalizuar ; Si ka mundesi qe nje k/ister te genje kaq trashe dhe une te mos e kuptoj?- ka thene e shkreta!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.