• |
ide | kryesore

Zëdhënësi i DASH: Sanksionet, për korrupsion të konsiderueshëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shpallën vendosjen e sanksioneve ndaj disa personave në Ballkanin Perëndimor, përfshirë ish-kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski, dhe ish-zyrtarë të lartë dhe figura publike në vende të tjera të Ballkanit për korrupsion.


“Ne i kemi ndërmarrë këto veprime në përgjigje të përfshirjes së këtyre ish-zyrtarëve në korrupsion të konsiderueshëm. Veprimet e tyre minuan sundimin e ligjit, institucionet demokratike dhe proceset publike në të dy vendet dhe gërryen besimin e publikut në qeveritë e tyre”, – tha në një deklaratë për shtyp, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Ned Price.


Sanksionet e Departamentit të Thesarit shënjestruan edhe ish-deputetin Aqif Rakipi dhe biznesmenin Ylli Ndroqi. Departamenti i Thesarit tha se krimi i organizuar mbetet një kërcënim i rëndësishëm në Shqipëri.


6 Comments

  1. Shko erre qi veten pederast ameriqan. Kta i kan duart te zhytura ne gjakun e milionave te pafajshem ne bote dhe ne korrupsion masiv duke filluar nga xho bideja, djali vet e me rradhe…bythqima qe perdorni forcen ushtarake per te sunduar e diktuar e merreni me vende te vogla se me Kinen e Rusine sja u ma bytha.

  2. O ju qe te cani karin per korrupsion, po si ka mundesi kaq “piktor” i mire eshte Hunter Biden qe i shiten pukturat me shtrenjte se te Picasso-s? Jo per gje, po gjithashtu i shet dhe me shtrenjte se zhgarravinat e Ramazanit!😜 Duhet ta shikoni pak kete pune😜

  3. nuk e din me siguri ca vleresojne keta njerz
    por di me siguri qe drejtesine dhe te verteten nuk e vleresojne

  4. Qeveria amerikane korrupsion i gjalle, presidentet amerikane vrases te miliona njerezve dhe hane mut me te tjeret. Ptu qelbesira. Kot nuk ju urrejne shumica e popujve ne bote

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.