• |
ide | kryesore

Selena Gomez reagon ndaj kritikave për peshën e saj

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja e njohur,Selena Gomez ka reaguar së fundmi ndaj personave që komentojnë pamjen e saj.

Duke folur në TikTok, Gomez tha se ajo përpiqet të mos konsumojë shpesh ushqime të shpejta.


“Pra, po përpiqem të qëndroj e dobët, por shkova te Jack in the Box dhe mora katër tac dhe një sanduiç pule pikante,” u shpreh këngëtarja.Aktorja e The Only Murders in the Building rrëfeu se nuk ka rëndësi, sepse pavarësisht se çfarë bën ajo, njerëzit do ta kritikojnë trupin e saj.

“Por sinqerisht, nuk më intereson pesha ime, sepse njerëzit gjithsesi do kritikojnë. “Ti je shumë e vogël”, “je shumë i madh”, “kjo nuk përshtatet.Unë jam perfekte ashtu siç jam”, shtoi ajo. “Morali i tregimit? Mirupafshim.”

Gomez, e cila iu nënshtrua një transplanti të veshkave në shtator 2017 për shkak të komplikimeve nga lupusi, ka shpjeguar më parë se problemet e saj shëndetësore shkaktojnë “luhatje në peshë” që më parë e shqetësonin.

“Unë kam lupus dhe kam probleme të veshkave dhe presionit të lartë të gjakut, kështu që merrem me shumë çështje shëndetësore, dhe dhe vetëm atëherë fillova të vërej më shumë imazhe të trupit,” tha ajo në një intervistë me shoqen Raquelle Stevens në podkastin e saj  Giving Back Generation në nëntor 2019.

Këngëtarja e “Lose You to Love Me” tha se “kombinimi” i lupusit të saj dhe ilaçeve që i duhen i shkaktuan shtimin në peshë.

“Është ilaçi që duhet të marr për pjesën tjetër të jetës sime – kjo varet edhe nga muaji, për të qenë e sinqertë,” tregoi Selena. “Pra, për mua, vërtet e vura re kur njerëzit filluan të më sulmonin për këtë. Dhe në realitet, kjo është vetëm e vërteta ime. Unë kam luhatje. Varet se çfarë po ndodh në jetën time.”/Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.