• |
ide | kryesore

Balluku: Hiqen nga qarkullimi biletat me format të parashtypur për transportin ndërqytetas

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, deklaroi sot se biletat me format të parashtypur do të hiqen nga qarkullimi për transportin ndërqytetas.

“Hiqen biletat në format të parashtypur në transportin ndërqytetatas, prerja e biletave, online, përmes sistemit të fiskalizuar. Prerja e biletave bëhet nga asgjencitë në autobusë. Platfroma elektronike garanton secilin të plotë. Biletat në format elektronik do të gjenerohen nga platforma elektronike”, tha Balluku.


12 Comments

  1. A sa shume patronazhista qe kemimor aman, ne 20 minuta plot 6 cope.
    Bij kurvash, po koston e ktij dixhitalizimi kush e paguan, na tregoni Boten ju???

    1. Jane ne kompjuter gati, Nuk e lufton dot Cendri Fugen!

      Vetem meteoritet gjigande i bejne balle! hahahah

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.