• |
ide | kryesore

Një ditë pas mbledhjes së grupit parlamentar mblidhet Komisioni i Rithemelimit të PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni i Rithemelimit të PD do të mblidhet sot në mbrëmje në selinë blu. Lajmi bëhet i ditur nga zyra e shtypit në PD. “Në orën 19:00 Komisioni i Rithemelimit do të zhvillojë mbledhje në selinë e PD”, thuhet në njoftim.


Mbledhja e Komisionit të Rithemelimit vjen një ditë pas mbledhjes së gjatë të grupit parlamentar të PD, ku pati debate të forta mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të grupit Enkelejd Alibeaj. Berisha kërkoi dorëheqjen e Alibeajt duke e akuzuar për se punon kundër demokratëve për interes të Lulzim Bashës.


Lexo më tej: Berisha nis ofensivën ndaj Enkelejd Alibeajt 

Nga ana tjetër Alibeaj akuzoi Berishën për pushtimi ne selisë dhe se do të hiqet si triumfator, duke kërkuar të pritet vendimi i Apelit për drejtimin e PD-së.


1 Comment

  1. Sali Non Grata sikur tha se kryetar i komisionit te rithemelimit eshte ai jevgu nga Elbasani Belind Kerrici . Sala ashtu si e ka zakone i futi gishtin ne b… Kerricit dhe emeroje veten kryetar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *