• |
ide | kryesore

Ukraina jep alarmin: Rusët gati për ofensivën e re në Donetsk

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit

Forcat ruse janë tërësisht gati për nisjen e ofensivës në rajonin e Ukrainës Lindore, Donetsk si dhe në rajonin jugor të Kherson-it.


Lajmin e bëjnë të ditur forcat e armatosura të Ukrainës në një postim në Facebook.


“Në drejtimet Donetsk dhe Tavria (Kherson), sipas informacioneve të disponueshme, armiku është gati për veprime sulmuese,” thuhet në postim.


5 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.